Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2014 20:22
POSLEDNÍ PODNIK SEZONY

V MS motorek se přepisovala historie, šampiony jsou bratři

Zdroj: TV Nova

V mistrovství světa silničních motocyklů se přepisovala historie. Vůbec poprvé se stalo, že šampiony jsou dva bratři. Španělé Mark a Alex Márquezovi. Rozhodl o tom závěrečný závod ve španělské Valencii, kde se neztratili ani čeští závodníci.

Přímé přenosy jste sledovali na NOVA Sport, FANDOVI a VOYO. Velkou cenu Valencie komentoval Václav Svoboda, kterému jako spolukomentátor sekundoval český závodník Ondřej Ježek. Ten letos bojoval v kategorii Seperstock 1000.

 

Na tuhle sezonu fanoušci nezapomenou. Předjížděcí manévry, spektakulární pády, atraktivní destinace i momenty, kdy jezdci ukázali smysl pro humor.

 

Ale hlavně to byla sezona, v níž přepsali historii bratři Marquézovi. Jednadvacetiletý Mark ovládl nejprestižnější třídu MotoGP, osmnáctiletý Alex Moto3. A hlavně Mark působil jako zjevení. Mluví se o něm jako o mimozešťanovi, géniovi na motorce.

 

U jeho triumfu byl i celkově sedmnáctý Karel Abraham, jediný český zástupce v královské třídě.

 

Svou dominanci potvrdil Mark ve Valencii, kde vyhrál rekordní třináctou Grand Prix v sezoně. Scéna z paddocku, kdy si padl s bráchou Alexem kolem ramen nepotřebuje komentář.

 

I u Alexova vítězství byli Češi. Jakub Kornfeil a Karel Hanika, celkově dvanáctý a osmnáctý.

 

Tahle sezona byla prostě jedinečná a fanoušci, kteří u toho byli s námi - přenosy jsme vysílali na stannici Nova Sport a Fandovi - určitě nelitovali.

TN.cz