Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 9. 2014
NEDBAL DOPORUČENÍ

Tvrďák Rossi! Se silným otřesem mozku pelášil z nemocnice domu

Zdroj: TV Nova

Přestože uběhlo jen pár desítek hodin, na svůj jubilejní 800osmistý závod v kariéře si Valentino Rossi nepamatuje. Po hrozivém pádu v Aragonii měl silný otřes mozku, v nemocnici ale dlouho nebyl.

V závodě bylo pádů opravdu hodně, v kotrmelcích skončila například Iannoneho motorka. Nejhůř ale dopadl právě Rossi. Devítinásobný světový šampion zůstal po pádu bezvládně ležet.

„Utrpěl silný otřes s podezřením na ztrátu vědomí," uvedl Michele Zasa, lékař Moto GP. I přesto se nejdřív ze všeho zajímal, kdy může znovu závodit. Ani do nemocnice se mu nechtělo.

"Vyšetření neukázala žádné vážné zranění, i tak jsme doporučovali noc v nemocnici. Valentino ale chtěl jet domů," dodal Michele Zasa.

O pilotech Moto GP je známo, že jsou tvrďáci. Rossi si před čtyřmi lety zlomil lýtkovou kost. I když sotva chodil, po pár týdnech znovu vítězil.

"Jsem rád, že se mi podařilo vrátit tak rychle na pódium," hlásil Valentino Rossi v roce 2010. Na stupně vítězů tehdy musel přijít o berlích.

Nedávná historie zná ale i mnohem smutnější konce. Před třemi lety zemřel Rossiho velký kamarád Marco Simoncelli. V roce 2010 zase Japonec Šoja Tomizawa.

TV Nova