Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2011

Proč se Abrahamovi nedařilo? Vybral si špatnou lajnu

Karel Abraham
Zdroj: Mediafax
Karel Abraham. Archivní foto
Témata:

Českému jezdci Karlu Abrahamovi nevyšla v pátečních trénincích na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů sázka na osvědčenou stopu na domácím Masarykově okruhu.

Brněnský rodák zajel ve třídě MotoGP až předposlední sedmnáctý čas.
 

"Bohužel jsem dneska pozdě přišel na to, že ve slabších kategoriích pro mě perfektní lajna v MotoGP prostě nefunguje. Začátek jsem jel podle toho, co znám, ale v této třídě bude lepší zvolit něco jiného. Viděl jsem, jak jedou všichni ostatní a vybrali si jinou stopu než já," uvedl Abraham.
 

Nejvíc ale ztratil kvůli příliš brzkému brzdění, na což přišel díky porovnání časů s devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim z Itálie. Ten jezdí také s motocyklem Ducati.
 

"Víme, kde jsou moje chyby. Je to hlavně na brzdách. Ale motorka byla hodně neklidná, což bylo nepříjemné. Cítil jsem problémy se zadním kolem, které jsme vyřešili až v posledním výjezdu, a tím v sobotu začneme," poznamenal jednadvacetiletý závodník, který v Brně poprvé startuje ve třídě MotoGP.
 

Po vyjetí z boxu však na výjimečnost okamžiku nemyslel a snažil se soustředit pouze na svůj výkon. "Nebral jsem to jako slavnostní chvíli. Nastoupil jsem na další víkend v MotoGP, na další trať, se kterou se chci co vyrovnat a zajet co nejlépe," řekl Abraham, který se v noci na pátek příliš nevyspal.
 

"V noci jsem se budil a navíc mi někdo ráno sedmkrát volal. To jsem byl vytočený, protože to byl známý, který se rok neozval. Ale nemělo to vliv na dnešní výsledky," nehledal výmluvy člen týmu Cardion AB Motoracing.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Na domácí trati se bude snažit ukončit prokletí, které jej v Brně pronásleduje. Do cíle dojel pouze v roce 2007, kdy skončil v kubatuře do 250 ccm čtrnáctý. Vloni ani nenastoupil na start, protože po pádu v kvalifikaci utrpěl otřes mozku a lékaři mu zakázali závodit. Abraham chce v sobotní bitvě získat co nejlepší pozici pro nedělní závod a bude riskovat.
 

"V kvalifikaci se jezdí na sto procent a poslední kolo na sto deset procent. Tak se to dělá, ale ne vždycky to vyjde, když člověk jede trošku přes limit," dodal český jezdec.


 

Mediafax