Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2015 13:51
tragická událost

SMRT na Dakaru: Nováčka našli mrtvého 14km před cílem

Michal Hernik
Zdroj: isifa.com

Letošní Rallye Dakar si vyžádala první oběť. Ve třetí etapě zahynul polský motocyklový jezdec Michal Hernik. Nováček v soutěži byl nalezen mrtev 14 km před cílem rychlostní zkoušky. Organizátoři uvedli, že okolnosti jeho smrti nejsou známy.

Hernik měl podle polských médií účast na Rallye Dakar jako dárek ke 40. narozeninám, které by oslavil 30. ledna. V úvodní etapě obsadil 79. místo, po dvou dnech mu patřila 84. příčka.

 

Osudnou se mu stala třetí etapa na argentinské půdě ze San Juanu do Chilecita, v které motocyklisté absolvovali 657 km, z nichž 220 km tvořila rychlostní zkouška. Během ní se organizátorům ztratil Hernikův signál, proto se ho vydali hledat vrtulníkem. Nalezen byl asi 300 metrů od trati, lékař mohl pouze konstatovat smrt polského jezdce.

 

Hernik je pátou obětí z řad účastníků dakarské rallye od jejího přesunutí z Afriky do Jižní Ameriky. I v předchozích případech šlo o motocyklisty. Při závodě zahynuli Francouz Thierry Pascal (2009), Argentinec Jorge Martínez Boero (2012), Francouz Thomas Bourgin (2013) a Belgičan Eric Pallante (2014). Celkem při slavné soutěži podle agentury SID zemřelo už 66 lidí.
 

ČTK/tn.cz