Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 7. 2011

Motocyklista POPOV se mezi světovou elitou neztratil

Témata:

Český motocyklový závodník Miroslav Popov předvedl v závodu italské Grand Prix svůj velký potenciál a po startu ze sedmadvacáté pozice obsadil konečné devatenácté místo.

Přitom jezdec italského týmu ElleGi Racing v jednu chvíli dokonce bojoval o první body ve svém premiérovém závodu motocyklového šampionátu, který jel tento víkend na divokou kartu.
 

V ranním zahřívacím tréninku zajel Miroslav Prokop devátý nejlepší čas 2´00,824 sekundy a v rámci italského závodního víkendu to bylo jeho vůbec nejrychlejší kolo. Po startu Miroslav Prokop otočil plynem a postupně získával jednu pozici za druhou. Ve třetím kole závodu byl dvacátý a v devátém kole figuroval na bodovaném patnáctém místě.
 

V závěru klání na dvacet kol udělal jezdec týmu ElleGi Racing drobnou chybu, která ho poslala na dvaadvacátou příčku, nicméně v posledním kole český jezdec úspěšně zabral a cílem nakonec projel devatenáctý. Miroslav Prokop jel v Mugellu s italskou licencí a mezi jezdci na divokou kartu (Kevin Calia - MGP Racing a Massimo Parziani - Faenza Racing) byl tím nejlepším.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Premiéru v mistrovství světa komentoval Miroslav Popov slovy: „S průběhem závodu jsem spokojený, i když vím, že jsem mohl udělat víc, kdybych během předposledního kola neudělal malou chybu. Snažil jsem se dát do toho maximum a dodržovat všechny rady, které mi tým dal. Motorka byla perfektní a stejné byly i podmínky na dráze.“
 

„Být prvním mezi jezdci na divokou kartu, mi dělá velkou radost. Pro mě tu bylo vše nové a já byl mezi těmi nejlepšími jezdci světa. Kromě toho tu bylo velmi důležité jezdit, protože se tady za dva týdny vrátíme u příležitosti závodů italského seriálu CIV. Chci poděkovat týmu, sponzorům a mé rodině. Byl to nezapomenutelný víkend,“ řekl závěrem jezdec týmu ElleGi Racing.
 

Miroslav Popov pokračuje dál v italském šampionátu CIV, kde mu po úvodních čtyřech závodech sezony patří třetí místo. Další dvojice závodů seriálu CIV je na programu právě na toskánském okruhu v Mugellu a to ve dnech 23. až 24. července 2011.

TN.cz