Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2014
peníze v první řadě

MotoGP v Brně v ohrožení. Rok 2016 už se pojede v Rakousku

Velká cena České republiky v Brně
Zdroj: isifa.com
Velká cena České republiky v Brně

Nejasnosti, výměna názorů a do toho nepříjemná zpráva. Promotér závodů MotoGP už uzavřel na rok 2016 smlouvu s Red Bull Ringem, vzdáleným jen 300 kilometrů od Brna. Tradiční velká cena České republiky je tak ve velkém uhrožení.

Vedení brněnského Automotodromu se příliš nezamlouvají současné aktivity jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem, který by od roku 2016 měl převzít záštitu nad pořádáním motocyklové Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu. Podle ředitelky Automotodromu Ivany Ulmanové momentálně vázne komunikace mezi oběma stranami a reálně hrozí, že místo Česka se pojede závod světového šampionátu v Rakousku.


"Komunikace není úplně nejlepší. Ve středu jsme měli první schůzku od srpna. Veškeré informace získáváme pouze z médií,"
uvedla Ulmanová pro MfDnes. "Tradice pokračování Velké ceny je kvůli nestandardním krokům ohrožena," dodala.


Jihomoravští zastupitelé ve středu schválili možnost vzniku krajské společnosti, která by od roku 2016 oficiálně organizovala Velkou cenu a koupila od promotéra šampionátu licenci na pořádání závodu. Tu až do roku 2015 drží Automodrom, který má ale problém s finančním plněním smlouvy. Každoročně musí Dorně platit přes 70 milionů korun.


Hašek se zástupci Dorny osobně jednal předminulý víkend v Kataru. Podle Ulmanové ale představitelé promotéra následně brněnské organizátory upozornili, že jsou pro ně stále nejistým partnerem.


"A právě proto uzavře smlouvu s Rakouskem od roku 2016. V případě, že česká strana požadavky nesplní, tak by mohlo dojít k tomu, že bude zrušena i Velká cena 2015," uvedla Ulmanová. Dorna podle ní požaduje, aby partnerem krajského projektu byl Automotodrom, protože provozuje dráhu.

ram, čtk TN.cz