Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2011

Moc se těším, říká motocyklista Popov před prvním startem ve VC České republiky

Miroslav Popov
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Čtyři čeští jezdci se zúčastní víkendové Velké ceny České republiky silničních motocyklů, která je zařazena do seriálu mistrovství světa. Nejmladší z nich je teprve šestnáctiletý talent Miroslav Popov, který si na brněnském Masarykově okruhu odbude premiéru.

Čeští fanoušci se mohou během závodního víkendu poprvé těšit na Karla Abrahama v nejprestižnější třídě MotoGP a na Jakuba Kornfeila. Druhý tuzemský stálý účastník MS závodí v kubatuře do 125 ccm. Společnost mu budou dělat ještě Ladislav Chmelík a právě Popov. Oba dostali od pořadatelů divoké karty.
 

"Chtěl bych tady hlavně zlepšovat své časy, učit se a získávat zkušenosti. Na brněnské trati nemám moc naježděno, takže se musím učit brzdné body a stopu. Hned od prvního tréninku chci využít čas, abych si to co nejvíce zažil. Snad to bude stačit," řekl Popov v rozhovoru pro agenturu Mediafax.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mezi světovou elitou není úplným nováčkem, když na divokou kartu startoval už na začátku července v italské Mugellu. Při své premiéře se neztratil a skončil devatenáctý, takže jen čtyři pozice jej dělily od bodového zisku. "Už vím, jak závod mistrovství světa probíhá. Stačil jsem poznat, co se kolem toho děje a snad toho nyní využiji," přál si Popov.
 

Mladík z Vlčkovic v Podkrkonoší je prý v klidu, i když účast na brněnské Velké ceně považuje za vrchol sezony. "Těším se. Přece jen závodit před domácím publikem je něco jiného než v Itálii, i když i tam mám hodně fanoušků," řekl účastník letošního italského šampionátu. "Zatím to beru pohodově a nijak zvláštně se nepřipravuji. Vnímám to jako každý jiný závod. Své umístění nedokážu odhadnout, protože neznám časy ostatních," dodal Popov.

TN.cz