Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2011

Mladý motocyklista POPOV jde TVRDĚ za ÚSPĚCHCEM. "Trénuji i thajský box," říká

Miroslav Popov
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Je ve špičce italského mistrovství motocyklů, překvapil skvělým druhým místem ve španělském šampionátu. A to samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí. Čerstvě šestnáctiletý motocyklový závodník Miroslav Popov dostal divokou kartu mezi ty nejlepší, na Velkou Cenu Itálie.

Tam bude mít tu čest postavit se na start ve třídě do 125 ccm. „Bude to velká zkušenost. Fantastická atmosféra a boj o každý centimetr . Moc se těším a zároveň jsem už pořádně nervózní,“ sype ze sebe natěšený Popov, pro kterého to bude v Mugellu premiéra v závodě mistrovství světa.
 

Tenhle kluk zdědil vášeň k motorkám po otci. Už v šesti letech závodil na své první Kawasaki 65. A to, že dojel, druhý byl pro jeho tátu jasný impulz. Miro, jak mu přezdívají v Itálii, by to mohl dotáhnout daleko. Stupně vítězů v mistrovství ČR v Pocket bike to jen potvrzovaly. A tak šel dál. Tam, kde se mohl učit. Do Itálie. Loni tam sice zažil hořké zklamání. Jen těsně mu uteklo celkové první místo v italském mistrovství. Letos je ale zase hodně vidět.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Celý šampionát jsem vedl, bohužel poslední víkend mi moc nevyšel. Mám za sebou pád, při kterém mi praskla helma a narazil jsem si kyčel. Nic ale není ztracené. Už jsem zdravotně v pořádku a společně s týmem teď pracujeme na tom, abych se rychle vrátil na první místo.“
 

Třeba mu pomůžou i zkušenosti z Velké Ceny v Mugellu. Tím spíš, že je ve vzduchu i divoká karta pro Brno. „To by byla bomba, jet před domácím publikem.“ Pro splnění svého snu dělá maximum. Pracuje s kondičním trenérem, posiluje celé tělo a dokonce trénuje thajský box. „Měl jsem problémy s rameny, ale to už je pryč. Teď mám parádní tréninky, díky kterým mé tělo sílí. Bude to potřeba. Jet 40 minut v plný palbě, to není žádná legrace.“
 

Není. Ale jestli se chce Miroslav Popov jednou vyrovnat svým vzorům z Moto GP, nemá na výběr.
 

TN.cz