start šampionátu

Kornfeil zajel v tréninku v Kataru pátý čas, nováček Hanika se zlepšil

Jakub Kornfeil a Karel Hanika
Zdroj: isifa.com

Jakub Kornfeil zajel pátý čas v závěrečném tréninku na Velkou cenu Kataru, kterou v neděli odstartuje mistrovství světa silničních motocyklů. Druhý český zástupce v nejslabší třídě Moto3 Karel Hanika byl devátý.

Kornfeil na motocyklu KTM zajel v obou čtvrtečních trénincích druhé časy a dnes byl jedním z mála jezdců ze špičky, kteří se nezlepšili. Za svým nejrychlejším výkonem ze čtvrtka nicméně zaostal zhruba desetinu sekundy a při porovnání tří časů mu patřila třetí pozice.

Nejrychlejší byl i do třetice Ital Romano Fenati na KTM, na nějž dnes Kornfeil ztratil dvě desetiny.

Svůj suverénně nejlepší trénink absolvoval nováček v seriálu Hanika. Za Fenatim dnes loňský vítěz Rookies Cupu zaostal na devátém místě pět desetin a celkově byl v trénincích klasifikován desátý.

Jediný český zástupce v MotoGP Karel Abraham na hondě zajel celkově osmnáctý čas. Nejrychlejší byl Španěl Aleix Espargaró s yamahou, Abraham na něj ztratil dvě a půl sekundy.

Velkou cenu Kataru mohou diváci sledovat už tuto neděli na stanici FANDA, NOVA Sport a VOYO, třída Moto3 startuje už v 16 hodin, start MotoGP je na programu ve 20.00. Sobotní kvalifikaci vysílá NOVA Sport a VOYO