Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 10. 2014
Je mezi nejlepšími

Kornfeil uspěl v kvalifikaci. V Malajsii odstartuje z první řady

Jakub Kornfeil
Zdroj: isifa.com

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v kvalifikaci třídy Moto3 na motocyklovou Velkou cenu Malajsie a podruhé v kariéře odstartuje do závodu z první řady. Karel Hanika zajel v kvalifikaci dvanáctý čas, Karel Abraham v nejsilnější třídě MotoGP odstartuje z 15. místa.

Český jezdec Jakub Kornfeil si v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsii v Sepangu vedl parádně. Třetím místem zopakoval svůj dosavadní životní výsledek z květnové italské Grand Prix, kde ale pak závod po nezaviněném pádu nedokončil.

 

Jednadvacetiletý Kornfeil patří v předposledním soutěžním víkendu sezony od počátku k nejrychlejším. V jednotlivých trénincích se umístil postupně třetí, druhý a čtvrtý. V kvalifikačním "závodě na jedno kolo" pak nestačil pouze na suverénního Australana Jacka Millera, za nímž zaostal o 566 tisícin sekundy, a Brita Johna McPheeho. Ten byl o 107 tisícin rychlejší než Kornfeil.

 

Jak si povede Jakub Kornfeil a další čeští jezdci můžete sledovat v přímém přenosu na Fandovi v neděli od 6 hodin. Třída Moto3 startuje v 6 hodin, třída Moto2 v 7.20 a MotoGP v 9.00.

 

"Máme za sebou fantastickou kvalifikaci. Je úžasný pocit podruhé v sezoně startovat z první řady," radoval se Kornfeil na svém webu. "Dnes si toho ale považuju mnohem více, protože jsem si všechno zajel sám, kdežto v Mugellu jsem se vytáhl za Fenatim a Millerem. Vlastně celý víkend si to zajíždím sám, což by se mi mohlo hodit v zítřejším závodě," pochvaloval si český jezdec.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kornfeil byl u protinožců osmý, bodoval i Hanika. Abraham upadl

 

Jeho maximem v závodě je páté místo, na které už dosáhl v kariéře pětkrát, jen letos třikrát. "Budu se prát, jak to jen půjde. Musím okamžitě vracet veškeré útoky a drát se co nejvíc dopředu. Tento víkend je vidět, že na to opravdu máme," těšil se na Kornfeil na závod.

 

V MotoGP vybojoval pole position již jistý mistr světa Marc Márquez ze Španělska, který třináctým kvalifikačním vítězstvím v sezoně vytvořil nové maximum královské kubatury. Do závodu odstartuje z prvního místa už po padesáté v kariéře. V Sepangu to dokázal v novém rekordu okruhu 1:59,791, ten předchozí držel od loňska také on.

TN.cz / ČTK / hmr