Aktualizováno 25.8. 2012 17:11

Kornfeil vyjel v kvalifikaci sedmé místo, Abraham skončil devátý

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil odstartuje do domácí Velké ceny v Brně ze třetí řady, v kvalifikaci třídy Moto3 obsadil sedmé místo. Do třetí řady se postaví i Karel Abraham, který v kvalifikaci MotoGP skončil devátý.

Kornfeil figuroval ještě v polovině kvalifikace na čtvrtém místě, později klesl na pátou příčku, ale v závěrečných kolech se před něj dostali ještě dva soupeři. Na vítěze kvalifikace, Španěla Mavericka ztratil český závodník 0,944 vteřiny.

V trénincích se Kornfeilovi dařilo lépe, v pátek skončil druhý, v sobotu mu patřilo páté místo.

Ze třetí řady odstartuje i Karel Abraham. Na rozdíl od Kornfeila, který pomýšlel na lepší startovní pozici, si Abraham splnil cíl. Na Masarykově okruhu se mu zatím nedařilo, loni závod nedokončil a také v závěru letošní kvalifikace upadl.

Pole position v královské třídě MotoGP vybojoval španělský lídr šampionátu Jorge Lorenzo. Jeho krajan a největší soupeř v boji o titul Dani Pedrosa, který je momentálně v laufu, upadl a skončil třetí. Mezi ně se vklínil Brit Cal Crutchlow.

Druhý Čech v Moto3  Miroslav Popov obsadil při své letošní premiéře v seriálu devětadvacátou příčku a splnil si cíl, jímž bylo kvalifikovat se do hlavního závodu.

Španěl Maverick Viňales vybojoval v Moto3 svou pátou pole position v sezoně, těsně druhý skončil Němec Sandro Cortese, který přišel o kvalifikační vítězství o třiatřicet tisícin vteřiny.

Velká cena České republiky (Brno) - kvalifikace:
Moto3: 1. Viňales (Šp./Honda) 2:08,075, 2. Cortese (Něm./KTM) +0,033, 3. Khairuddin (Mal./KTM) +0,429, … 7. KORNFEIL (ČR/Honda) +0,944, 29. POPOV (ČR/Mahindra) +3,894.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:55,799, 2. Crutchlow (Brit./Yamaha) +0,196, 3. Pedrosa (Šp./Honda) +0,528, ... 9. ABRAHAM (ČR/Ducati) +1,974.

Moto2: 1. Espargaro (Šp./Kalex) 2:01,953, 2. Lüthi (Švýc./Suter) +0282, 3. Redding (Brit./Kalex) +0,286.