Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2013 22:14
přerušený závod Moto3

Kornfeil dojel v Austinu desátý, jako první Čech letos bodoval. Pešek spadl

Jakub Kornfeil
Zdroj: isifa.com
Témata:

Jakub Kornfeil obsadil v premiérové Velké ceně Ameriky silničních motocyklů v Austinu v třídě Moto3 desátou pozici a jako první Čech v sezoně bodoval. Lukáš Pešek v královské třídě MotoGP upadl a nedokončil, Karel Abraham má zlomenou klíční kost a nestartoval.

Závod ovlivnil hrozivě vypadající pád Nizozemce Jaspera Iwemy, po němž byli jezdci ve 12. kole zastaveni. V té době byl Kornfeil osmý a bojoval ještě o lepší umístění. Iwema byl odvezen do nemocnice, ale neměl by být vážně zraněn.

 

Protože nebyly odjety dvě třetiny závodu, museli se jezdci na trať vrátit a zhruba po půlhodině absolvovali zbývajících pět kol. V nich si Kornfeil mírně pohoršil, nicméně dosáhl na body, které mu před týdnem v první Grand Prix sezony v Kataru unikly.

 

 

Sedmnáctiletý Rins zvítězil po dramatickém souboji se svými krajany. Druhý skončil Maverick Viňales, třetí Luis Salom, jenž vjížděl jako první do poslední zatáčky, byl v ní ale příliš "dlouhý".

 

Hned v druhém závodu v MotoGP se dočkal triumfu loňský šampion Moto2 Marc Márquez. Dvacetiletý Španěl vyhrál s náskokem půldruhé sekundy před krajanem a kolegou z týmu Repsol Honda Danim Pedrosou a stal se historicky
nejmladším vítězem Velké ceny v nejsilnější kategorii mistrovství světa. Stupně vítězů zkompletoval další Španěl Jorge Lorenzo s yamahou.

 

Pro Peška skončil závod sedm kol před koncem po kontaktu se stájovým kolegou Danilem Petruccim z Itálie. Druhý český účastník MotoGP Karel Abraham si v sobotní kvalifikaci zlomil klíční kost a čeká ho pauza.


 

 


 

ČTK