Aktualizováno 12.8. 2011 13:01

GP České republiky: Abrahamovi se v prvním tréninku nedařilo, byl šestnáctý

Karel Abraham obsadil v pátečním úvodním tréninku na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů ve třídě MotoGP 16. příčku. Na vítězného Daniho Pedrosu ze Španělska ztratil tři vteřiny.

První český jezdec v MotoGP se v prvním volném tréninku premiérově představil na domácí trati se stojem Ducati a dlouho za nejlepšími zaostával o čtyři vteřiny. Až v závěrečném z 16 odjetých okruhů manko snížil a dostal se pod dvě minuty. Abrahamův dosavadní nejlepší čas má hodnotu 1:59,334.

Pedrosa na trati dominoval, když na vedoucího jezdce průběžného pořadí Australa Casey Stonera získal téměř vteřinu, třetí byl s minimální ztrátou na druhou pozici Marco Simoncelli z Itálie.

Lépe si vedl ve třídě do 125 ccm Jakub Kornfeil, který obsadil 11. příčku. Na vítězného Nicolase Terola ze Španělska Kornfeil ztratil necelé tři vteřiny, další český jezdec Miroslav Popov skončil dvaatřicátý, Ladislav Chmelík dojel těsně za ním.

Kornfeil stihl objet Masarykův okruh během prvního tréninku patnáctkrát a postupně se zlepšoval. Svého nejlepšího času dosáhl v závěrečném kole.

Popov s Chmelíkem zvládli 14 okruhů, jejich odstup od lídra šampionátu nejslabší kubatury Terola činil víc než sedm vteřin a obsadili poslední dvě klasifikovaná místa. Dvaadvacetiletý Terol dosáhl času 2:08,456.

Třída Moto2 bez české účasti, Pešel odmítl nastoupit

Ve třídě Moto2 byl v úvodním tréninku nejrychlejší německý jezdec Stefan Bradl. Druhý skončil Alex de Angelis ze San Marina, třetí místo obsadil Španěl Aleix Espargaro. Třída Moto2 se letos jako jediná jede na českém územní bez domácího zástupce.

Vloni se na trati objevili Karel Abraham, jenž letos závodí v královské kubatuře MotoGP, a Lukáš Pešek. Toho však tým Matteoni v průběhu sezony propustil a nové stálé místo v šampionátu nezískal.

Letos se mohl Pešek v Brně opět ukázat díky divoké kartě, jenže vítěz dvou závodů MS ve třídě do 125 ccm nyní reprezentující barvy německé stáje IAMT ve španělském šampionátu účast kvůli nevyhovující motorce odmítl.

V úvodním tréninku na Masarykově okruhu se opět potvrdilo, že účastníci Moto2 tvoří nejvyrovnanější startovní pole v šampionátu, když se do rozmezí jedné vteřiny vešlo 12 závodníků.