Publikováno 28. 2. 2012

Abraham zrušil testování v Malajsii. Trpí bolestmi

Karel Abraham
Zdroj: Mediafax

Australan Casey Stoner zvítězil v úvodním dnu testů před novou sezonou MotoGP v malajském Sepangu. Karel Abraham objel jen tři kola a pak v testech nepokračoval kvůli následkům zranění z testování v Jerezu, následně zamířil zpět do České republiky.

V Sepangu už se testovalo před necelým měsícem a nyní se sem jezdci kategorie MotoGP vrátili. Už dopoledne byl nejrychlejší Casey Stoner s továrním motocyklem Honda, který jako jediný dodstal svůj čas za kolo pod 2,02 minuty. Druhý byl Španěl Dani Pedrosa a třetí jeho krajan Jorge Lorenzo.

Zdroj: Mediafax Karel Abraham

Český jezdec stáje Cardion AB Motoracing Karel Abraham odjel pouze tři kola a pak odstoupil. Stále ho totiž trápí zranění po pádu na olejové skvrně při testování v Jerezu během minulého týdne. Podle nedávného vyšetření má Abraham nejspíš naštípnutou lopatku.

"Mrzí mě to, protože přicházíme o hodně času, kdy jsme mohli pracovat na motorce. S těmito bolestmi nemá ale smysl jezdit a šance, že by se to zlepšilo během dvou dnů, je nulová, takže se vracím zpět do Česka,“ řekl Abraham na svých webových stránkách.

V odpolední části se toho na prvních příčkách moc nezmněnilo, pouze Američan Nicky Hayden se posunul na šestou příčku. Místo zraněného Karla Abrahama pak jezdil Ital Franco Battaini.

Závodní trať v Sepangu ale není zrovna v optimálním stavu, na což si stěžovali všichni jezdci. Dokazují to i časy, které byly přibližně o dvě sekundy pomalejší než na minulých testech na stejném místě začátkem února.

Výsledky úvodního dne testování MotoGP v Sepangu:
1. Stoner (Aus./Honda) 2:01,761 min., 2. Pedrosa (Šp./Honda) +0,244, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) +0,675, 4. Spies (USA/Yamaha) +1,058, 5. Bautista (Šp./Honda) +1,198, 6. Hayden (USA/Ducati) +1,371.