Aktualizováno 13.8. 2011 12:47

ABRAHAM ZABRAL v posledním tréninku, BYL JEDENÁCTÝ

Karel Abraham obsadil v sobotu ve třetím tréninku na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů ve třídě MotoGP 11. příčku.

V posledním tréninku před kvalifikací naznačil Karel Abraham, že by to v boji o postavení na startovním roštu nemuselo vypadat vůbec špatně. Tomu úvodní dva tréninky, v nichž byl Abraham na 16. a 17. místě, vůbec nenasvědčovaly.

Kvalifikaci třídy MotoGP můžete sledovat v ON-LINE reportáži od 13:55.

Nejrychlejší byl na mokré trati Australan Casey Stoner na Hondě, Abraham na něj ztratil 1,139 vteřiny. Stoner na začátku třetího tréninku upadl, nakonec ale dokázal stejně zajet nejrychlejší sobotní čas (2:07,321).

Ten je ale kvůli mokré trati hodně vzdálený nejlepšímu výkonu z pátečních tréninků. Ten má na kontě Španěl Pedrosa, jenž byl lepší o zhruba jedenáct sekund (1:56,328).

Kornfeilovi se zatím nedaří. Zvedne se v kvalifikaci?

Po velmi slušném 11. místě z úvodního tréninku naopak pokračuje v nevýrazných výkonech ve třídě do 125 ccm Jakub Kornfeil, který dojel ve třetím tréninku na 17. místě. Vítězný Španěl Nicolas Terol na něj najel víc než tři vteřiny, další český závodník Miroslav Popov skončil čtyřiadvacátý, Ladislav Chmelík dojel na 32. pozici.

Kvalifikaci třídy do 125 ccm můžete sledovat v ON-LINE reportáži od 13:00.

Oproti pátečním tréninkům měli závodníci ztížené podmínky, protože závěrečný trénink před kvalifikací museli absolvovat na mokré trati a odpovídaly tomu i časy. Terol byl stejně jako předchozí den nejrychlejší a společně s druhým Francouzem Johannem Zarkem se jako jediní dostali pod dvě minuty a 20 vteřin.

V porovnání všech tří tréninkových časů patří Kornfeilovi 20. pozice, o osm příček horší je Popov startující v Brně stejně jako Chmelík na divokou kartu. Třetí český zástupce zaujal celkově 33. místo.

Nejlepším časem před kvalifikací se v Moto2 prezentoval Španěl Marc Márquez. Druhý skončil Švýcar Randy Krummenacher, třetí místo obsadil vítěz dvou pátečních tréninků Stefan Bradl z Německa.

Kvalifikaci třídy Moto2 můžete sledovat v ON-LINE reportáži od 15:10.