VELKÁ CENA KATALÁNSKA

Abraham urval první body, v Barceloně dojel dvanáctý

Karel Abraham
Zdroj: isifa.com

Karel Abraham si ve Velké ceně Katalánska dojel pro první body, když skončil dvanáctý. Vyhrál Jorge Lorenzo.

Za Jorge Lorenzem skončil jeho krajan Dani Pedrosa a třetí Ital Andrea Dovizioso, Karel Abraham byl dvanáctý a připsal si první čtyři body v letošní sezoně.

V kategorii Moto3 vyhrál Španěl Maverick Viňales. Český závodník Jakub Kornfeil obsadil 11. místo.

O vítězství ve třídě Moto3 bojovala přes polovinu závodu zhruba osmičlenná skupina a závod to byl velmi dramatický. Tlak nevydržel Španěl Efrén Vázquez, který upadl sedm kol před koncem. Franouz Louis Rossi jel ve vedoucí skupince s poškozeným výfukem a vypadalo to dost nebezpečně. Několik kol před koncem se utrhl domácí Maverick Viňales a svůj únik dotáhl do vítězného konce. Druhý skončil Němec Sandro Cortese, který vede průběžné pořadí po pěti závodech, a třetí nakonec Portugalec Miguel Oliveira. Rossi dojel závod i s poškozeným motocyklem na čtvrté pozici. Jakub Kornfeil vybojoval jedenácté místo.

Také kategoire Moto2 měla několik jezdců, kteří se rvali o první místo. Především pak trojice Iannone, Lüthi a Márquez. V závěru se k nim dotáhl také další Španěl Pol Espargaró, ten ale tři kola před koncem po kontaktu s Márquezem utrpěl ošklivě vypadající pád, ale vyvázl z něj bez zranění. Nakonec se z vítězství radoval Iannone s motockylem Speed Up.

Velká cena Katalánska (BARCELONA):
Moto3: 1. M. Viňales (Šp./Blusens Avintia) 41:50,965, 2. Cortese (Něm./Red Bull KTM Ajo) +7,752, 3. Oliveira (Portug./Suter Honda) +7,853, 4. Rossi (Fr./FTR Honda) +8,007, 5. Masbou (Fr./Caretta Technology) +8,075, 6. Marquez (Šp./Estrella Galicia 0,0) +8,267, ... 11. KORNFEIL (ČR/Redox-Ongetta-Centro Se) +16,127, ... 16. Iwema (Niz./MOTO FGR) +30,304.

Průběžné pořadí po pěti závodech: 1. Cortese (Něm./Red Bull KTM Ajo) 87 bodů, 2. M. Viňales (Šp./Blusens Avintia) 80, 3. Salom (Šp./Kalex KTM) 55, 4. Fenati (It./Team Italia FMI) 52, 5. Rossi (Fr./FTR Honda) 45, 6. Rins (Šp./Estrella Galicia 0,0) 44, ... 17. KORNFEIL (ČR/Redox-Ongetta-Centro Se) 12, ... 20. Iwema (Niz./MOTO FGR) 9.

Moto2: 1. Iannone (It./SpeedUp) 41:16,852, 2. Lüthi (Švýc./Interwetten-Paddoc Suter) +0,083, 3. Márquez (Šp./Team Catalunya Suter) 1,137, 4. Rabat (Šp./Pons 40 HP Tuenti) +12,516, 5. Corsi (It./FTR CameLoad Racing) +14,226, 6. Nakagami (Jap./Italtrans Racing Team) +15,072.

Průběžné pořadí po pěti závodech: 1. Lüthi (Švýc./Interwetten-Paddoc Suter) 88 bodů, 2. Márquez (Šp./Team Catalunya Suter) 86, 3. Espargaro (Šp./Pons 40 HP Tuenti) 71, 4. Iannone (It./SpeedUp) 71, 5. Redding (Brit./Marc VDS Racing Team) 50, 6. Kallio (Fin./Marc VDS Racing Team) 40.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha Factory Racing) 43:07,681, 2. Pedrosa (Šp./Repsol Honda Team) +5,003, 3. Dovizioso (It./Monster Yamaha Tech 3) +9,361, 4. Stoner (Aus./Repsol Honda Team) +9,544, 5. Crutchlow (Brit./Monster Yamaha) +12,506, 6. Bautista (Šp./San Carlo Honda Gresini) +13,948, ... 12. ABRAHAM (ČR/Cardion AB Motoracing) +56,229.

Průběžné pořadí po pěti závodech: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha Factory Racing) 115 bodů, 2. Stoner (Aus./Repsol Honda Team) 95, 3. Pedrosa (Šp./Repsol Honda Team) 85, 4. Dovizioso (It./Monster Yamaha Tech 3) 60, 5. Crutchlow (Brit./Monster Yamaha) 56, 6. Rossi (It./Ducati Team) 51, ... 17. ABRAHAM (ČR/Cardion AB Motoracing) 4.