Aktualizováno 12.8. 2011 16:32

Abraham se v Brně zatím trápí, ve druhém tréninku byl na 17. místě

Karel Abraham obsadil v pátečním druhém tréninku na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů ve třídě MotoGP předposlední 17. příčku. Nejrychlejší byl opět Španěl Dani Pedrosa, na kterého český jezdec ztratil dvě a půl vteřiny.

První český jezdec v MotoGP se během druhého volného tréninku sice zlepšil, když se o jednu tisícinu dostal pod hranici jedné minuty a 59 vteřin, ale i přesto se oproti prvnímu tréninku o místo propadl.

Pedrosa se jako jediný z osmnáctičlenného pole ve druhé jízdě nezlepšil, přesto i jeho horší čas by mu stačil na prvenství.

Za ním skončil dosavadní lídr šampionátu a týmový kolega Casey Stoner z Austrálie, třetí pozici vybojoval Ital Marco Simoncelli. Jeho krajan a sedminásobný vítěz brněnského závodu Valentino Rossi zajel sedmý nejlepší čas.

Třetí volný trénink absolvují jezdci MotoGP v sobotu dopoledne a od 13.55 začnou v kvalifikaci bojovat o co nejvýhodnější pozici na startu nedělního závodu.

Kornfeil se propadl o 12 míst

Ve třídě do 125 ccm zaznamenal výrazný propad Jakub Kornfeil, který byl v úvodním měření sil na Masarykově okruhu jedenáctý, ale ve druhém skončil až na 23. místě.

Vítězný Němec Sandro Cortese na něj najel 2,691 vteřiny, další český závodník Miroslav Popov skončil sedmadvacátý, Ladislav Chmelík byl klasifikován na 31. pozici.

Devatenáctiletý Kornfeil si oproti prvnímu tréninku pohoršil o dvě desetiny a kvůli této ztrátě se propadl o 12 pozic. Lépe se dařilo méně zkušeným Popovovi s Chmelíkem startujícím díky divoké kartě.

Šestnáctiletý Popov při svém druhém startu v seriálu mistrovství světa vylepšil své maximum o tři vteřiny a dostal se pod hranici dvou minut a 13 vteřin. Také o dva roky starší Chmelík zaznamenal výrazně lepší čas, když zrychlil o dvě a půl vteřiny.

Vítězného Corteseho těsně následoval Francouz Johann Zarco, který zaostal o 38 tisícin vteřiny.

Jezdce nejslabší třídy do 125 ccm čeká třetí volný trénink v sobotu dopoledne a poté od 13 hodin vstoupí do kvalifikace na nedělní závod.

Ve třídě Moto2 opět triumfoval Němec Stefan Bradl. Druhý skončil Ital Andrea Iannone, třetí místo obsadil Alex de Angelis ze San Marina.

Jezdce Moto2 čeká v sobotu před polednem ještě závěrečný trénink a od 15.10 odstartují do kvalifikace o co nejlepší pozici pro nedělní závod.