Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2013 17:02
Trable už jsou pryč

Abraham je zpátky. Do Velké ceny Francie vyjede z šesté řady

Karel Abraham
Zdroj: Getty Images
Karel Abraham
Témata:

Karel Abraham vyjede do Velké ceny Francie v Le Mans ze šesté řady, v sobotní kvalifikaci totiž obsadil 18. místo. Pole position vybojoval Španěl Marc Marquez.

Abraham ani Lukáš Pešek se sice o závěrečné části kvalifikace neprobojovali, u Abrahama ale bylo pozitivní, že se rychle zotavil po zlomenině klíční kosti a už zase jezdí společně se zbytkem startovního pole.
 

"Do kvalifikace jsme vyjeli na měkčí pneumatice, ale nebylo to dobré, takže jsem musel do boxu na výměnu a ztratil tím trochu času. Nicméně špatný výsledek to není," řekl Abraham.
 

Do šampionátu se vrací po pauze zaviněné zlomeninou klíční kosti. Kvůli zranění vynechal předchozí závody v Austinu a Jerezu, kde startoval jen v trénincích. Ve Francii by už měl absolvovat celý závodní víkend. "Rameno docela bolí a nemám v něm moc síly, ale snad to půjde vydržet. Uvidíme ráno. Pokud bude potřeba, nechám si dát injekci proti bolesti, i když se tomu snažím vždycky vyhnout," prohlásil Abraham.


Lukáš Pešek obsadil v kvalifikaci 22. místo.
 

Jakub Kornfeil odstartuje do nedělního závodu ve třídě Moto3 ze 14. místa. Český jezdec, který v předchozím závodu ve Španělsku vyrovnal pátou příčkou svůj životní výsledek, v kvalifikaci na okruhu v Le Mans zaostal za nejrychlejším Maverickem Viňalesem ze Španělska o 1,116 vteřiny.
 

Kvalifikaci Kornfeilovi zkomplikoval pád z ranního tréninku, při kterém si narazil kyčel. "Před kvalifikací jsem spolykal prášky proti bolesti, po kterých se člověk cítí hrozně oslabený. A do toho všeho ještě ta bolest. Je to velká škoda," uvedl český jezdec v tiskové zprávě.
 

"Pocit na motorce nebyl celkově vůbec ideální. Zadní pérování nefungovalo, jak bychom si přáli, což dokazuje i pohled na průjezdy těch dvou esíček. Hrozně jsem v nich ztrácel," řekl Kornfeil. "V týmu jsou k mému podivu vzhledem k dnešním okolnostem spokojení. Víme, že celý problém vězí jen v těch dvou zmíněných částech trati. Musíme nastudovat data a podívat se, co můžeme v prvním a čtvrtém úseku udělat jinak," dodal.
 

Kvalifikace na Velkou cenu Francie: (Le Mans)

MotoGP: 1. Márquez (Šp./Honda) 1:33,187, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,030, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,416, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,422, 5. Bradl (Něm./Honda) -0,447, 6. Pedrosa (Šp./Honda) -0,452, ...18. Abraham (ČR/ART) 1:36,271, 22. Pešek (ČR/Ioda-Suter) 1:36,768 - oba nepostoupili z 1. části kvalifikace.


Moto3: 1. M. Viňales (Šp./KTM) 1:43,696, 2. Oliveira (Portug./Mahindra) -0,110, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -0,273, 4. Rins -0,427, 5. Salom (oba Šp./KTM) -0,482, 6. Miller (Austr./FTR Honda) -0,582, ...14. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -1,116.

ČTK TN.cz