Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2011 19:15

Webber Red Bull naštval, padáka ale nedostane

Témata:

Majitel mistrovské stáje F1 Red Bull Dietrich Mateschitz uvedl, že australský pilot bude u týmu i v příští sezoně.

Během posledního závodu šampionátu, nedělní Velké ceny Velké Británie, došlo v rakouském týmu Red Bull k menší roztržce, když Webber v posledních kolech odmítl uposlechnout pokynu z boxové zídky, aby udržoval vzdálenost za svým stájovým kolegou Sebastianem Vettelem a nepokoušel se útočit na jeho druhé místo. Webber se přes veškerou snahu nedokázal před Vettela dostat a skončil za ním třetí. Po závodě přiznal, že ingnoroval příkazy, protože se mu nelíbily, a vzápětí se objevily spekulace, že si tím krátce před obnovením kontraktu podrýval svou pozici v týmu.

 

Dietrich Mateschitz však nyní prohlásil, že téměř pětatřicetiletý Webber novou smlouvu dostane. "Mark Webber s námi podepíše obnovení kontraktu, to je jisté," řekl rakouský magnát. "V týmu je velmi oblíbený, cítí se tam dobře a se všemi má výborné vztahy. On to ví a my to taky víme," dodal.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Abych byl upřímný, Mark nemá lepší možnost, vždyť sedí v nejrychlejším autě. A ani my nemáme lepšího pilota," řekl Mateschitz a přiznal, že byl v klidu, když se Webber i přes zákaz pokoušel Vettela předjet. "Nebyl to žádný problém. Sebastian si uvědomil, že Fernando je daleko a už se nedá dojet, takže trochu zpomalil a Mark se k němu tedy mohl přiblížit. A byl by to špatný závodník, kdyby se nebyl pokusil získat pozici," vysvětlil Rakušan.

 

Závod vyhrál Španěl Fernando Alonso s vozem Ferrari, v čele šampionátu je Němec Sebastian Vettel, Mark Webber je druhý.

tn.cz / Mediafax