Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 8. 2011

Šťastný Vettel: Skvěle jsme vše načasovali!

Témata:

Sebastian Vettel ze stáje Red Bull vybojoval pole position pro nedělní Velkou cenu Belgie. Klíčem k úspěchu bylo podle německého pilota skvělé načasování.

Náročná kvalifikace na Velkou cenu Belgie přinesla největší radost Sebastianu Vettelovi, který se na první místo na startu závodu letos postaví už poosmé. Dnešní triumf však prý nebyl tak snadný, jak by se podle náskoku na ostatní mohlo zdát. Na začátku kvalifikace hvězda Red Bullu nebyla příliš spokojena se svým monopostem. "Byla to velmi obtížná kvalifikace, to bez debat. Její první a druhá část se jela za mokra, trať ale rychle osychala a bylo to velmi zrádné," řekl Vettel po závodě.

 

"Na této trati je možné všechno"

 

Ten v náročných podmínkách poznal trať trochu jinak než obvykle. "Hlavním úkolem bylo postoupit dál. Na začátku jsem se necítil zrovna pohodlně, ale ve druhé patnáctiminutovce jsme se velmi zlepšili. Podařilo se mi Spa poznat z jiného úhlu, začal jsem používat stopy, které jsem dříve nevyužíval a ve třetí části kvalifikace jsme si byli jistí, že asfalt je dostatečně suchý na nasazení slicků. Zároveň nám ale bylo jasné, že pokud nezačne znovu pršet, rozhodne se až v posledním kole," řekl Vettel.

Aměl pravdu, výhru vybojoval na poslední chvíli. "Včera ani dnes ráno jsem nebyl úplně spokojen, ale učinili jsme správné kroky a vrátili se zpět, zejména na suchu. Do puntíku nám vycházelo načasování, obzvlášť pak na konci kvalifikace. Vypadalo to dobře, všechno šlo tak, jak má. Na suchu jsem byl s vozem velmi spokojen. Pořád se zrychloval. Podmínky na trati se neustále měnily, což situaci neusnadňovalo. Jak jsme dnes viděli, na této trati je možné všechno. Uvidíme, jak to bude vypadat zítra. Nejlepší předpověď počasí zde získáte, když se podíváte na oblohu," řekl Vettel spokojeně.

f1sports.cz TN.cz