Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 2. 2011

Společnost Daimler nyní plně vlastní tým F1 Mercedes

Mercedes
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Tým F1 Mercedes je nyní plně ve vlastnictví své mateřské automobilky Daimler AG a jejího finančního partnera, společnosti Aabar Investments.

Obě společnosti odkoupily akciový podíl managementu stáje, reprezentovaného Rossem Brawnem, informaci přinesla v pondělí agentura Reuters.
 

Reklama

Výkonný ředitel společnosti Daimler AG Dieter Zetsche v pondělí prohlásil, že obchod demonstruje odhodlání firmy uspět v mistrovství světa F1. "Zakladatelé naší společnosti vynalezli před 125 lety auto, a první mercedes byl závodní vůz. Proto považujeme náš program F1 za důležitý prvek historie naší značky," uvedl Zetsche. "Získání většiny akcií v našem týmu Stříbrných šípů je jasným signálem, že máme v úmyslu dosáhnout technologického a sportovního úspěchu v prestižní motoristické třídě," dodal. Finanční podrobnosti obchodu nebyly zveřejněny.
 

Po koupi podílu 24,9 procenta, který dosud vlastnil management stáje reprezentovaný jejím šéfem Brawnem a technickým ředitelem Nickem Fryem, zvýšil Daimler svůj podíl ze 45,1 procenta na rovných šedesát, zatímco Aabar, společnost se sídlem v Abú Zabí, zvýšil svůj podíl ze třiceti na čtyřicet procent.
 

Stáj Mercedes skončila v minulém ročníku na čtvrtém místě za týmy Red Bull, Ferrari a McLaren. Daimler se naposledy těšil z vítězství v Poháru konstruktérů, který je mistrovstvím světa stájí, v roce 1998, kdy držel 40 procent akcií týmu McLaren, který s piloty Mikou Häkkinenem a Davidem Coulthardem Pohár konstruktérů ovládl.
 

Brawn, který pomohl stáj zachránit po odchodu japonské automobilky Honda z F1 na konci roku 2007, prohlásil: "Tento krok, kdy společnosti Daimler a Aabar získaly zbývajících 24,9 procenta týmu, je součástí další konsolidace a posilování naší stáje do budoucna. Zůstávám plně k dispozici týmu, a to dlouhodobě, společně se celým managementem stáje a všemi zaměstnanci," dodal Brawn.
 

Automobilka Mercedes je jednou z divizí společnosti Daimler AG.

makov.cz
Reklama

 

Reklama