Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2009 19:57

Alonsovi ulétlo kolo, stáj Renault vyloučena z příštího závodu

Fernando Alonso a jeho monopost, ze kterého mu odlétlo kolo
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Stáj F1 Renault byla vyloučena z příštího závodu - Velké ceny Evropy. Mechanici špatně utáhli kolo na Alonsově vozu, to pak ulétlo a ohrožovalo ostatní jezdce.

Velká cena Evropy, která se koná za čtyři týdny ve Valencii se bude muset obejít bez tradičního účastníka - stáje Renault.


Stáj byla vyloučena za to, že způsobila nebezpečnou situaci, když mechanici špatně utáhli kolo na voze Fernanda Alonsa.


Podívejte se na video z celé situace:To se hned po výjezdu z boxů začalo podivně viklat a nakonec uletělo a ohrožovalo ostatní závodníky.


Komisaři Velké ceny Maďarska po závodě oznámili, že tým Renault pustil Alonsa z boxů s vědomím, že kolo není správně zajištěno, a ani o tom pilota neinformoval.


Renault tak porušil Článek 3.2, který týmu ukládat povinnost zajist, aby auto nebylo nebezpečné, a Článek 23.1, podle kterého může tým jezdce pustit zpátky na trať pouze tehdy, je-li to bezpečné.


V jiném incidentu byl Red Bull napomenut za to, že vypustil při jeho pitstopu Marka Webbera, když kolem projížděl Kimi Räikkönen. Podobného prohřešku se dopustil Red Bull již v Německu se Sebastianem Vettelem. Za to dostal dokonce pokutu.


Kimi Räikkönen oproti tomu vyvázl bez trestu za kolizi se Sebastianem Vettelem. Podle názoru komisařů se jednalo pouze o závodní kolizi.


Incident se přitom stal pouhý týden poté, že osmnáctiletý britský jezdec Henry Surtees zemřel poté, co ho v závodě F2 zasáhlo letící uvolněné kolo z jiného vozu.

jpz TN.cz