Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.5. 2010 17:37

Šéf Red Bullu: Vettel je připravený být mistrem světa F1

Témata:

Stáj Red Bull jednoznačně dominuje letošnímu ročníku formule jedna a podle jejího šéfa německý pilot Sebastian Vettel dozrál kvalit hodných mistra světa.

Pokrok nezastavíš, říká se. A stáj Red Bull také ne. Alespoň tento rok. Technologicky jsou její monoposty prostě rychlejší a kvalitnější, než konkurenční vozy. To jsou holá fakta a díky nim vedou oba jezdci Red Bullu přůběžné bodování šampionátu. O titul si to tak podle všeho rozdají Mark Webber a neustále se zlepšujíc mladík Sebastian Vettel.

"Tým Vettela zbožňuje"
 

A právě on bude podle šéfa stáje letošním šampionem. "Teď je dost zralý na to, aby mohl mistrovství světa vyhrát," tvrdí Christian Horner, šéf týmu. "Získal zkušenosti, je to kompletní pilot. Loni byl ještě moc mladý. Má tři dobré vlastnosti, přirozenou rychlost, inteligenci a silnou osobnost. A je s ním legrace. Tým ho zbožňuje," vysvětlil.

Vettel je vicemistrem světa, v loňském ročníku skončil druhý za Britem Jensonem Buttonem, nyní má v čele šampionátu stejně bodů jako jeho australský stájový kolega Mark Webber. Horner oceňuje i Australana, který vyhrál dva poslední závody. "Už loni ukázal stabilní formu, od léta byl Buttonovým nejnebezpečnějším soupeřem, i když měl také pár špatných závodů," řekl o Webberovi Horner.
 

"Naši piloti si prospívají navzájem"
 

"Jen několik pilotů je tak rychlých jako on. Jeho rychlost nutí Vettela, aby byl ještě rychlejší. Naši piloti si prospívají navzájem," těší Hornera, který si je jistý, že jeho tým může vybojovat titul, přestože finančně na tom není tak dobře jako McLaren nebo Ferrari. "S ohledem na současná pravidla nepotřebujeme nijak ohromný rozpočet. Náklady v F1 byly zredukovány a my máme dost peněz, abychom závodili ve špičce," ujistil Rakušan.
 

Vettel, který 3. července oslaví třiadvacáté narozeniny, je nejmladším pilotem v historii, který vyhrál závod F1. Podařilo se mu to při Velké ceně Itálie 2008 v Monze, kdy triumfoval ve věku 21 let a 74 dnů a dosáhl také historicky prvního vítězství pro tým Toro Rosso. V následující sezoně při Grand Prix Číny věnoval první výhru také sesterské stáji Red Bull.
 

hrc tn.cz / Mediafax