Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2013 09:56
GALERIE akutní operace

Schumacher v kómatu! Šampion F1 bojuje po těžkém pádu na lyžích o život!

Michael Schumacher na lyžích
Zdroj: isifa.com
Témata:

Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher (44) se těžce zranil při lyžování ve francouzském středisku Méribel, kde byl se svým synem (14). Nyní leží se zraněním hlavy v nemocnici v Grenoblu. Podle francouzských médií údajně krvácí do mozku, je po operaci a jeho stav je kriticiký.

Schumacher se zranil při jízdě mimo upravenou sjezdovku a po pádu narazil hlavou, kterou chránila helma, do kamene. Ačkoli původně francouzské úřady mluvily o relativně lehčím zranění, musel se Schumacher podrobit urychleně operaci mozku. "Zůstává v kritickém stavu," uvedli v neděli večer představitelé nemocnice v Grenoblu, jež bude o Schumacherově zdravotním stavu informovat dnes v 11:00 na tiskové konferenci.


Do Grenoblu se za ním okamžitě vydal známý neurochirurg z Paříže Gérard Saillant, který je Schumacherovým přítelem. V nemocnici u nejúspěšnějšího pilota F1 všech dob je také jeho manželka Corinna a obě děti.

 

110

GALERIE: Michael Schumacher se zranil při lyžování

Zdroj: isifa.com

Lékaři hovoří o kritickém stavu Michaela Schumachera

Hodnocení:

 

O stav svého bývalého kolegy se zajímají také ostatní jezdci F1 a hromadně mu prostřednictím sociálních sítí přejí brzké uzdravení. Olivier Panis, který v Grenoblu žije, se vydal přímo do nemocnice.  

 

 

K nehodě došlo hodinu před polednem na křižovatce červené a modré sjezdovky v Méribel. "Michael Schumacher byl převezen vrtulníkem do nemocnice v Albertviille - Moutiér. Momentálně nevím, jak moc je to vážné," řekl krátce po neštěstí ředitel střediska v Méribel Christophe Gernignon-Lecomte.

 

"Na místě nehody v současné době vyšetřuje policie. Schumacher vyletěl v 11.07 ze sjezdovky. Udeřil se o skálu, ale měl na sobě helmu. Byl v šoku, otřesený, ale při vědomí," dodal.

 

Záchranka byla na místě už v 11.15. Po transportu do nemocnice v Albertville-Moutiers byl Schumacher podle francouzských médií následně převezen do Grenoblu na další vyšetření, protože zranění se ukázalo být vážnější, než se původně předpokládalo.

 

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová nehodu potvrdila a dodala, že nebude o jeho zdravotním stavu poskytovat žádné informace.

 

Schumacher neskončil v nemocnici mimo svět formule 1 poprvé, za sebou má několik havárií na motorce. Jeho nejtěžší úraz z F1 se datuje do roku 1999, kdy v Silverstoneu utrpěl zlomeninu lýtkové a holenní kosti.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Češka sbalila hvězdu F1: Líbali se na červeném koberci

Top 10 filmu Rivalové vs. realita: Ve skutečnosti to bylo trochu jinak...

ija/ČTK TN.cz