Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2014 14:35
NEMAJÍ LIMIT

SCHUMACHER na vozíku vysedává na sluníčku. Pravda, nebo lež?

Schumacher
Zdroj: isifa.com

To, co se stalo Michaelu Schumacherovi, rozesmutnělo každého a celý svět stále doufá v uzdravení šampiona. Některá média však tento příběh používají jako návnadu na čtenáře. Naposledy v Německu napsali, že je Schumi úplně zdráv a na vozíku si spokojeně sedí na sluníčku.

Zprávu přinesl web christiantoday.com s tím, že německý magazín použil na titulní stranu fotku Schumachera na vozíku, v kabátu a slunečních brýlích a k tomu přidal text. "Jaké štěstí! Už vysedává na sluníčku!" Fotka ale není aktuální, byla pořízena několik měsíců před nehodou.

 

Je jasné, že mnoho našich sousedů se na návnadu chytlo, ale když si pak ověřili informace, byli naštvaní. Ke kroku tohoto magazínu se pak vyjadřovala i další světová média.

 

The Telegraph uvedl, že ukazovat fotku s popisem, že je to první snímek po Schumacherově pádu a následném kómatu, je čisté klamání čtenáře.

 

Web motosport.com napsal: "Jak hluboko ještě můžeme jít? Zdá se, že to nemá žádný limit. Většina čtenářů si nevšimne data na fotografii, které je napsáno malým písmem."

 

Ve skutečnosti se Schumacher stále zotavuje a jeho manažerka Sabine Kehmová dokola opakuje, že léčba probíhá, že jsou vidět malá zlepšení atd. Deník Mirror ji citoval. "Mohu jen zopakovat, že rodina se maximálně stará o Michaelovo pohodlí. Všichni si vážíme podpory lidí z celého světa. Pozitivní energie všechny hodně povzbuzuje," uvedla Kehmová.

 

Schumacher podle všeho v žádném případě není uzdravený, ale tým lidí kolem něj na tom nepřetržitě pracuje. Informace o drobných pokrocích potvrdil i syn formulové legendy Mick.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Schumachera propustili z nemocnice do domácího léčení. Jak na tom ale je?

NOVÉ SVĚDECTVÍ: Stav Schumachera se zlepšil. Už neleží a je na vozíku!

TN.cz