Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2014 16:42
POPIS, JAK JE NA TOM

RAPIDNÍ ZLEPŠENÍ! Schumacher komunikuje s manželkou, je v BDĚLÉM stavu a reaguje

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com

Světem proletěla úžasná zpráva, že Michael Schumacher se probudil z kómatu. Co te ve svém důsledku znamená? Šampion má otevřené oči a reaguje na dotyky i zvuky. Podle posledních zpráv dokonce určitým způsobem komunikuje s manželkou

Pro sedminásobného šampiona formule 1 tak nastává další fáze v procesu uzdravování, kterou bude dlouhá rehabilitace.Schumacher byl z Grenoblu převezen do univerzitní nemocnice v Lausanne ve Švýcarsku do rehabilitačního centra. Podle oficiálního vyjádření jeho manažerky Sabine Kehmové je vzhůru z kómatu, ve kterém byl od své nehody na lyžích 29. prosince loňského roku.

Dá se očekávat, že v rehabilitačním centru budou doktoři se sedminásobným šampionem intenzivně cvičit, aby zlepšovali prokrvení všech částí těla a tím přispěli ke zlepšení jeho celkového zdravotního stavu. "Michael opustil středisko v Grenoblu, aby pokračoval ve dlouhé fázi rehabilitace. Už není v kómatu," prohlásila Kehmová pro BBC.
 

Zatím není jisté, zda Schumacher zvládne samostatně dýchat, nebo zda bude i nadále potřebovat pomoc přístrojů. Otázky panují také ohledně jeho výživy. Jestli zvládne jíst sám, nebo bude potřeba nitrožilní výživy.
 


"Do budoucna žádáme o pochopení, že další rehabilitace bude probíhat s vyloučením veřejnosti," uvedla Kehmová v pondělním prohlášení. Prioritou je nyní právě Schumacherova pokračující léčba, která může trvat i roky. Proto lze nové informace očekávat až při dalších změnách jeho zdravotního stavu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Michael Schumacher opustil nemocnici, v komatu byl pět a půl měsíce. Co bude dál?

Schumachera v nemocnici navštěvuje krásná Bond Girl. Odkud se znají?

jpz/rmt TN.cz