Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 2. 2010

Schumacher testuje nový vůz a bojuje s věkem: barví si vlasy

Témata:

Stáj Mercedes GP představila svůj vůz pro sezonu 2010. Při té příležitosti pilot Michael Schumacher přiznal, že si barví šediny.

Koloběh času se nedá zastavit, a i když Michael Schumacher tvrdí, že je po všech stránkách fit stejně jako v minulosti, někde se jeho 41 let musí projevit.


Jako starší z jezdců bude testovat až druhý


V pondělí se při ostrých testech nového monopostu Mercedes MGP W01 přesvědčí, zda stárne i jeho tělo, nebo jestli mu jen šedivějí vlasy, které si už pět let barví. Čest vyzkoušet jako první nový "Stříbrný šíp", vůz Mercedes W01, dostal jeho mladší německý kolega Nico Rosberg. Sedminásobný mistr světa bude nový monopost, který vychází z loňského modelu Brawn GP, ale má kvůli zákazu dotankovávání dvojnásobnou nádrž, testovat odpoledne.Schumacher se na návrat do kolotoču závodů po tříleté odmlce několik měsíců intenzivně připravoval. Během tříleté pauzy sice pravidelně sportoval, pohodlnější život se na něm ale projevil. Přibral skoro pět kilo. Nyní už však má zpátky svou soutěžní hmotnost 74 kilogramů.


Vlasy už si barví pět let


"Zdá se, že mám dobré geny," řekl legendární Schumi německému deníku Bild. "Byl jsem u očního lékaře a brýle zatím nepotřebuji,“ vtipkoval. "Příznaky svého věku a stárnutí samozřejmě vidím, ale asi jen na svých vlasech a tam jsem to pozoroval už dříve. Myslím, že si je barvím tak od roku 2005,“ zavzpomínal. "Co se ale dá dělat. Někdo šediví dříve, někdo později,“ vysvětlil a zároveň prozradil, jak vypadá jeho typický den, kdy nabírá kondici.


"Začínám po osmihodinovém spánku. Běhám velmi málo, protože od čtrnácti let při tom mám problémy se zády a s koleny. Je to ale zvláštní, protože když hraji tři hodiny fotbal, nic mi není, ale po pětačtyřiceti minutách běhu mám pocit, že mi shoří kolena. Místo běhu tedy plavu. Půlhodina denně prsařským stylem mi dá neuvěřitelně moc,“ přiznal Schumacher, který pro úspěšný návrat do F1 dělá opravdu, co může.

jpz TN.cz