Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2014
KAŠLAL NA TÝMOVOU REŽII

ROZBROJE u Mercedesu! Hamilton a Rosberg jako dva kohouti

Zdroj: TV Nova

Velká cena vozů formule 1 v Maďarsku bude mít dohru u Mercedesu. Na první pohled to vypadá, že je v týmu pohoda. Nico Rosberg s Lewisem Hamiltonem s velkým náskokem vévodí průběžnému pořadí šampionátu, jenže právě oba piloti se po nedělním závodě dostali do křížku. Hamilton totiž dostal příkaz od týmu, aby se nechal předjet Rosbergem. Ale neposlechl.

V čele celého seriálu je Rosberg, hned za ním Hamilton. Oba reprezentují Mercedes. V týmu to přesto vře. Hamilton během nedělního závodu dostal příkaz, aby Rosberga pustil před sebe. Jenže Hamilton to ignoroval.
 

Nico Rosberg do vysílačky: Proč mě nepouští před sebe?
Tým: Lewisi, pusť prosím Nica před sebe v tomto kole!
 

Hamilton týmovou režii neposlechl ani napodruhé, nakonec dojel třetí o půl sekundy před Rosbergem. "Velmi, velmi mě to šokovalo, bylo to podivné rozhodnutí týmu. Nico nebyl dostatečně blízko, aby mě mohl předjet a já nechtěl zpomalit," měl jasno Hamilton.
 

"Já o to nežádal. To tým mě informoval, že mě pustí před sebe. Musíme si o tom všichni promluvit," uvedl Rosberg.
 

Debata asi bude nutná. Je patrné, že Mercedes nadržuje Rosbergovi, ale jak ukazuje závod v Maďarsku, Hamilton se s rolí dvojky nehodlá smířit.
 

Za Hamiltonem stojí i legendy v čele s Nikim Laudou. Taková režie ve formuli byla, je a bude, díky ní jednou zvítězil i legendární Michael Schumacher.
 

Šampionát má teď měsíční přestávku a v Mercedesu mají o čem přemýšlet. Vypadá to, ale že tým už nebude do soubojů Hamiltona a Rosberga zasahovat. O titulu mistra světa by se tak opravdu mohlo rozhodnout na trati.

TN.cz