Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.5. 2011 10:05

Otřesený Petrov: Nejdřív PŘIŠLA VELKÁ RÁNA a pak jsem NECÍTIL NOHY! VIDEO

Témata:

Ruský pilot stáje Renault Vitalij Petrov, který havaroval v nedělní Velké ceně Monaka F1, popsal okolnosti vážně vypadající nehody, po níž musel být na dlouhou dobu přerušen monacký podnik.

Petrov narazil do svodidel v oblasti plaveckého bazénu po kolizi s vozem Toro Rosso Jaimeho Alguersuariho, když do konce závodu zbývalo šest kol. Musela pro něj přijet sanitka, která ho odvezla do nemocnice, kde se naštěstí ukázalo, že žádná těžká zranění neutrpěl.
 

Ruský pilot však řekl, že v kokpitu těsně po nárazu pociťoval velkou bolest. "Především bych chtěl poděkovat svým fanouškům, kteří mi přejí hodně štěstí, lékařskému týmu na okruhu, nemocnici za jejich okamžitou pomoc a přátelské jednání, a také mému týmu, za jeho starost o mé zdraví," řekl Petrov.
 
Podívejte se na video z nehody:
 
 
"Byla to docela velká rána, a já jsem hned necítil nohy. Považoval jsem za nejlepší počkat na lékařský tým, protože jsem se nemohl hýbat, jak jsem měl nohy zaklíněné v kokpitu," vysvětlil první ruský pilot v historii F1. "Neztratil jsem vědomí, ale měl jsem velké bolesti, když jsem byl uvězněný v autě," dodal.
 
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.
 
Petrov jel na bodované pozici a připustil, že je zklamaný, že ho nehoda připravila o možnost znovu bodovat. "Škoda, mohl jsem nějaké body posbírat. Ale teď už se těším do Montrealu," připomněl Petrov příští závod, Velkou cenu Kanady.

 

tn.cz / Mediafax