Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 5. 2014
Dlouhá léčba

SCHUMACHER a "NEJTĚŽŠÍ BITVA"! Do televize jde dokument o jeho BOJI O ŽIVOT

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com

Sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher stále zůstává v kómatu po lyžařské nehodě z loňského prosince. Německá televize RTL se chystá v červnu odvysílat půlhodinový dokument o tom, jak se Schumacher rve o život po těžkém úrazu.

RTL bude 8. června vysílat Velkou cenu Kanady, po které bude následovat třicetiminutový dokument s názvem "Nejtěžší bitva Michaela Schumachera". Divákům tak poskytne pohled a informace o zdravotním stavu slavného závodníka, který již pět měsíců leží v nemocnici v Grenoblu.
 


"V televizním dokumentu se bude diskutovat o zdravotním stavu bývalého světového šampiona formule 1," uvádí webová stránka News.de. V pořadu by se měly objevit i názory bývalého sportovního manažera Williho Webera a německé tenisové legendy Borise Beckera.
 

Stav Michaela Schumachera zřejmě zůstává bez větších změn, avšak podle dubnového prohlášení jeho manažerky Sabine Kehmové vykazuje známky zlepšení. "Pokud je tam pokrok, tak probíhá během měsíců, nikoliv dnů," říká také neurochirurg Dr. Didier Martin. "Pacient se nevzbudí najednou," dodává.
 

Schumachera nadále podporují jeho kolegové a blízcí, kteří pevně věří v jeho uzdravení stejně jako miliony fanoušků po celém světě.
 

jpz/rmt TN.cz