Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2014 14:19
OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ

Schumiho už opravdu budí! Jeho manažerka konečně promluvila

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com
Témata:

Manažerka Michaela Schumachera Sabine Kehmová potvrdila, že lékaři v nemocnici v Grenoblu začali slavného pilota formule 1 probouzet z umělého spánku. V kómatu ho udržovali po celý měsíc od jeho pádu na lyžích.

Informaci přinesl už ve středu renomovaný francouzský list L'Equipe s tím, že sedminásobný mistr světa na proces reaguje pozitivně. Kehmová ale žádné podrobnosti nezveřejnila.
 

"Michaelovy dávky sedativ se začnou snižovat, aby mohl začít proces probouzení, který ale může trvat velice dlouho," uvedla Kehmová ve stručném oficiálním prohlášení s tím, že průběžné zprávy o tom, jak proces pokračuje, komentovat nebude. Zároveň znovu požádala média, aby respektovala soukromí rodiny, lékařské tajemství a umožnila lékařům v klidu pracovat.
 

Sedminásobný šampion formule 1 upadl na lyžích 29. prosince v neupravené části sjezdovky v Méribelu a udeřil se do hlavy o kámen. Absolvoval dvě operace mozku, po nichž byl uveden na jednotce intenzivní péče do umělého spánku. V kómatu prožil začátkem ledna i 45. narozeniny. Od 17. ledna o jeho zdravotním stavu žádné oficiální informace z nemocnice v Grenoblu nepřišly.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zvrat v léčbě Schumachera: Doktoři ho budí z umělého spánku

Schumachera v nemocnici navštěvuje krásná Bond Girl. Odkud se znají?

ČTK