Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2014 17:42
MODERNÍ TECHNOLOGIE

KRUTÉ ZJIŠTĚNÍ! Za osudové zranění SCHUMACHERA může kamera na helmě

schumacher
Zdroj: Getty Images
Témata:

Když si koncem loňského roku Schumacher vyjel s rodinou na lyže, připevnil si na helmu kameru, aby měl památku na společně strávené chvíle. Místo dobrého sluhy se mu moderní technologie vymstila a stala se nástrojem zkázy.

Schumacher upadl, hlavou narazil do skály a utrpěl vážné zranění, na kterém mohla mít velký podíl právě jeho kamera.
 

Už dlouhých 48 dní po lyžařské nehodě leží Schumacher v kómatu na univerzitní klinice v Grenoblu. I po této době se ale objevují nové teorie, které se snaží vysvětlit příčiny tak vážného zranění mozku, které závodník při pádu utrpěl. Vyšetřovatelé nyní nastínili možnost, že Schumiho zranění mohla zhoršit kamera, kterou měl na helmě.
 

Schumacher jakožto zkušený lyžař nejel vůbec rychle, přesto měl jeho pád devastující následky. Chyba nebyla ani v jeho nových lyžích, ani ve vázání, které bylo otestováno. Sjel však z vyznačené sjezdovky, kde upadl a hlavou narazil do skály. Jeho helma praskla, což by správně měla. Jenže kvůli kameře, která na ní byla připevněná, se rozletěla na tolik kusů, že náraz ještě zhoršila.
 


Přestože se helma rozbila, kamera zůstala nepoškozená a záběry z ní pořízené poskytly vyšetřovatelům cenné údaje. Experti z francouzského resortu Chamonix provádějí testy, které jim umožní zjistit, zda kamera při nárazu do skály oslabila pevnost Schumacherovy helmy. Prokurátor Patrick Quincy, který šéfuje vyšetřovacímu týmu, výsledky testů oznámí v pondělí.
 


 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

Záchrana Schumachera minutu po minutě: Lékaři měli nahnáno

jpz/rmt TN.cz