Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 11. 2014
Zdravotní stav hvězdy

Konečně! Po měsících mlčení řekli, jak na tom SCHUMI je

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com

O aktuálním zdravotním stavu Michaela Schumachera se toho příliš neví. Jeho nejbližší i manažerka, která komunikuje s médii, totiž mlčeli. Až teď přišly konečně nové zprávy. Schumacherova manažerka Sabine Kehmová promluvila.

Přítel Michaela Schumachera Phillipp Streiff vyděsil všechny fanoušky motoristické hvězdy, když prohlásil, že je Schumi na vozíku, má problémy s pamětí i mluvením. Manažerka legendy formule 1 Sabina Kehmová sice promluvila pro německou televizi RTL, ale tyto zprávy nepotvrdila ani nevyvrátila, její vyjádření opět bylo hodně nekonkrétní.

 

"Michael dělá pokroky, které odpovídají závažnosti jeho zranění. Bude to ale ještě dlouhý a obtížný proces," uvedla pro německou televizi RTL. "Lidé musí pochopit, že jeho léčení vyžaduje klid, trpělivost a soukromí," dodala.

 

Nejúspěšnější jezdec formule 1 v historii se léčí na speciální soukromé klinice v rodinném sídle na břehu Ženevského jezera. "Rodina je velmi šťastná až dojatá z přání z celého světa. Věřím, že tato pozitivní energie se v jeho léčení projeví," řekla ještě Kehmová.

 

 

Michael Schumacher se těžce zranil na lyžích na sjezdovce v Méribelu 29. prosince loňského roku. Ihned byl převezen do nemocnice v Grenoblu, kde se podrobil několika operacích. Léčbu ještě absolvoval ve švýcarském Lausanne, v září ho pak převezli do vlastní kliniky v rodinném sídle na břehu Ženevského jezera.

 

Lékař, který Schumiho v Grenoblu ošetřoval, nabádá všechny, aby byli trpěliví. "Život po zranění hlavy se odehrává na etapy. Viděl jsem u něj určitá zlepšení, ale dejme mu čas. Stejně jako u jiných pacientů se tady bavíme o škále jednoho roku až tří let, takže musíme být trpěliví," říká Jean-Francois Payen.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÉ VIDEO: Miminko nikdy neopustilo nemocnici, tatínek ale odmítl, že přijde o Halloweena

Kocián z Lunetiku má problém. Srazil mě autem a ujel, viní ho expřítelkyně

TN.cz / hmr