Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2014 23:13
VIDEO nastalo zlepšení?

Konečně NADĚJE? Schumiho stav se zlepšil, hlásí německá média

Michael Schumacher
Zdroj: isifa.com
Témata:

Michael Schumacher (45) sice stále leží v kómatu na univerzitní klinice v Grenoblu, podle německých médií se ale jeho stav mírně zlepšil a lékaři údajně poprvé opatrně hovoří o tom, že sedminásobný mistr světa F1 už není v ohrožení života.

Podle deníku Bild se lékařský tým pod vedením profesora Jeana-Francoise Payena poprvé přiklání i tomu, že nejlepší pilot v historii F1 svá zranění přežije.

 

16

Michael Schumacher po pádu na lyžích dál bojuje o život

Zdroj: isifa.com

Michael Schumacher

Hodnocení:

 

Pro německou televizi se v tom smyslu vyjádřila Schumacherova mluvčí Sabine Kehmová, která řekla, že Schumacherův stav je natolik stabilní, že už neohrožuje jeho život.

 

 

Schumacherovi blízcí i jeho fanoušci z celého světa tak mají konečně naději, že legendární pilot hrozivý pád přežije.
Podle oficiální zprávy z nemocnice ale zůstává Schumacherův stav kritický a další zprávy lékaři s ohledem na soukromí pacienta a jeho rodiny nechtějí poskytovat.


 

Nehoda stále vyvolává množství otázek a vyšetřuje ji státní zastupitelství v Albertville. Ne ovšem proto, že Michael Schumacher je světová celebrita, ale protože to odpovídá zákonům ve Francii. Případ má na starosti státní zástupce Patrick Quincy (82), bývalý policista, který pracuje jako státní zástupce už 28 let, ale tohle je však jeho první případ mezinárodního významu. Výsledky svého vyšetřování hodlá prezentovat na středeční tiskové konferenci.

 

Legendární pilot měl 29. prosince těžký pád na lyžích ve francouzském zimním středisku Méribel, kde má rezidenci. Schumacher upadl na skálu a těžce si poranil hlavu. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a jeho stav označují za kritický.
.
 

TN.cz