Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2012 13:05
šokující spekulace

Hamilton k Mercedesu? To by byla přestupová bomba!

Témata:

V F1 tiká časovaná bomba. Mistr světa z roku 2008 Lewis Hamilton se prý chystá opustit tým McLaren a zamířit k Mercedesu. Taková přestupová pecka tu už pár let nebyla.

Šokující novinku pustil do světa Eddie Jordan, bývalý šéf stejnojmenného týmu, který dnes pracuje pro televizní stanici BBC. Podle Jordana přijde oficiální potvrzení nového partnerství velmi brzy.
 

„Mám dojem, že už se dohodli, a uzavření smlouvy by mohlo být otázkou nejbližších dnů. Michael u Mercedesu končí, řekl mi to Bernie Ecclestone,“ zmínil Jordan sedminásobného šampiona Michaela Schumachera, na jehož rozhodnutí všechno stojí.
 

Hamiltonův management prý nicméně ujistil McLaren, že nic ještě není hotové a že Jordanova tvrzení se nezakládají na pravdě. „Lewisovi lidé mi řekli, že celá ta story není pravda,“ prohlásil mluvčí McLarenu.
 

Všeobecně se ale ví, že Hamiltonova manažerská společnost XIX Entertainment oslovila mnoho týmů včetně Ferrari a Mercedesu a zjišťovala, jaké jsou možnosti sedmadvacetiletého pilota.
 

Přestup by dával smysl už proto, že Hamiltonův manažer Simon Fuller, muž v pozadí za bývalou popovou skupinou Spice Girls a také za fotbalistou Davidem Beckhamem, by rád prezentoval Hamiltona jako světovou superstar, podobně jako právě Beckhama. A Mercedes se mu k tomu hodí, je to celosvětově mnohem významnější značka než McLaren.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Jednání mezi Hamiltonem a McLarenem se údajně v srpnu zadrhla na penězích. Světová finanční krize totiž nedovoluje týmu z Wokingu nabídnout jezdci takovou gáži, na jakou byl posledních pět let zvyklý, tedy 15 milionů dolarů. McLaren navíc od příštího roku bude muset začít Mercedesu platit za motory.
 

K dovršení všeho vztahy mezi jezdcem a týmem dostaly povážlivou trhlinu minulý víkend ve Spa, kdy Hamilton na svém twitteru prozradil důvěrné údaje týkající se nastavení vozu.
 

Mercedes o víkendu potvrdil, že s oznámením jezdecké dvojice pro příští rok nijak nespěchá a Schumacher se prý nechal slyšet, že se o pokračování či nepokračování své kariéry rozhodne v říjnu. „Nedali jsme si žádný konečný termín, dáme tomu trochu času,“ uvedl závodní ředitel Norbert Haug.
 

Hamiltona by u McLarenu mohl nahradit Skot Paul di Resta, který momentálně jezdí za Force Indii. U Mercedesu by se Hamilton setkal se svým dávným kamarádem, vrstevníkem a soupeřem z juniorských soutěží Nikem Rosbergem. 

ija TN.cz