Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2010 10:47

Druhý trénink na VC ovládl Hamilton

Témata:

První trénink poznamenala nehoda Sebastiana Buemiho. Druhý trénink už se obešel bez vážnějších problémů.

Brit Lewis Hamilton na voze McLaren vyhrál v pátek v Šanghaji druhý měřený trénink na Velkou cenu Číny F1, druhý nejrychlejší byl Němec Nico Rosberg na Mercedesu, třetí místo obsadil Hamiltonův britský krajan a stájový kolega Jenson Button.


První trénink, který vyhrál Jenson Button na mclarenu, poznamenala nehoda Sebastiana Buemiho. VÍCE ZDE.


Oba vozy McLaren si tak prohodily pořadí proti prvnímu pátečnímu tréninku, kdy byl nejrychlejší úřadující mistr světa Jenson Button. Mezi oba Brity se v obou tréninkových jízdách dokázal vklínit Němec Nico Rosberg s Mercedesem. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel při druhém pátečním tréninku druhý reprezentant týmu Mercedes, Němec Michael Schumacher.


Alonsův vůz opět hořel


Další problémy měl se svým vozem Ferrari opět Fernando Alonso. Dvojnásobný mistr světa, který kvůli problémům s motorem nedojel Velkou cenu Malajsie, musel rychle zastavit v šesté zatáčce, jelikož se z jeho motoru kouřilo a z výfuků začaly šlehat plameny.


Alonso stihl rychle opustit vůz a se sundanou helmou došel zpět ke svému týmu, ale v prvním tréninku zůstal bez měřeného úseku. Ve druhém tréninku už Alonso objel 33 kol a dosáhl desátého času.


Velká cena Číny, 2. trénink: 1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:35,217, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:35,465, 3. Button (Brit./McLaren) 1:35,593, 4. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:35,602, 5. Vettel (Něm./Red Bull) 1:37,509.

tn.cz / Mediafax