Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2014 10:26
PROBUDÍ SE?

Drsné VAROVÁNÍ pro fanoušky SCHUMACHERA: Dobré zprávy už nemusejí přijít

Michael Schumacher a Gary Harstein
Zdroj: isifa.com
Michael Schumacher a Gary Harstein

Michael Schumacher je v kómatu od 29. prosince letošního roku, kdy při nehodě na lyžích utrpěl těžké poranění mozku. Nových zpráv o bývalém závodníkovi není mnoho, proto se obavy o jeho stav stupňují. Fanouškům se navíc dostalo varování, že dobrých zpráv by se už dočkat nemuseli.

Poslední oficiální zpráva o sedminásobném šampionovi formule 1 přišla před dvěma měsíci. Závodníkova rodina tehdy potvrdila, že Schumacher je v pomalém procesu probouzení. "Obávám se (a jsem si prakticky jistý), že už nikdy nebudeme mít o Michaelovi dobré zprávy," přiznal bývalý lékař formule 1 Gary Hartstein.
 

"Nenapadá mě žádný možný důvod, proč by Michaelovo okolí, které pochopitelně extrémně chrání jeho i své soukromí, neřeklo jeho fanouškům, pokud by se stalo něco významně dobrého," dodal Hartstein na svém blogu. Komentátor F1 Roger Benoit se také diví: "Všichni se pomalu začínají vážně obávat. Grenoble i rodina už týdny mlčí. Proč?"
 

Lékaři začali Schumachera postupně probouzet už před 18 týdny. Jeho manažerka Sabine Kehmová potvrzovala, že Schumacher vykazuje známky vědomí, čímž povzbudila naděje, že se jeho zdravotní stav zlepšuje. Zároveň ale Kehmová zdůraznila, že konkrétní prognóza stavu jejího klienta není možná, vzhledem k rozsahu poranění jeho mozku.
 

Kolem Michaela Schumachera koluje mnoho nepodložených informací, které vadí jeho rodině. I proto Kehmová zdůraznila, že jediné oficiální informace budou pocházet pouze od ní. Nezbývá tak než doufat, že tyto informace budou jen pozitivní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

Fanoušci myslí na Schumiho: Uspořádali pochod

jpz/rmt TN.cz