Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2014 12:46
je to zlé?

Dobré zprávy o Schumacherovi už nebudou, říká lékař

Michael Schumacher a Gary Harstein
Zdroj: isifa.com
Michael Schumacher a Gary Harstein

Gary Hartstein to vidí bledě. Michael Schumacher je už pátý měsíc v kómatu a podle bývalého lékaře pilotů F1 je mlčení rodiny legendy motoristického sportu jen důsledek stavu, který se nemění.

Gary Hartstein je v podstatě jedinou osobností, která otevřeně a zdá se, že i velmi zasvěceně komentuje dění okolo zdravotního stavu Michaela Schumachera. Od 29. prosince 2013. kdy bývalý německý pilot F1 měl nehodu na lyžování v Savojských Alpách jsou okolo jeho návratu do života jen otazníky.


"Ptáte se mě, abych vám řekl něco nového o situaci Michaela Schumachera. Všimli jste si asi, že dlouhou dobu zase nemáme žádnou přímou informaci o jeho zdraví. A myslím si, že kdyby byly nějaké dobré zprávy, už bychom si je přečetli," říká Gary Hartstein.

 

110

GALERIE: Michael Schumacher se zranil při lyžování

Zdroj: isifa.com

Lékaři hovoří o kritickém stavu Michaela Schumachera

Hodnocení:

 

Jelikož je manažerka Schumachera Sabine Kehmová v poslední době opravdu skoupá na slovo, vzal si Hartstein do práce analýzy návratů z kómatu.
 

 

 


"Zní to zoufale a velmi smutně, ale po 6 měsících v kómatu se jen malému zlomku pacientů podaří vrátit k plnému vědomí. V podstatě valná většina přežívá jen ve vegetativním stavu, nebo později umírá," zní další slova z Hartsteinova blogu. Míra úmrtnosti podle grafu, který bývalý lékař světa F1 zveřejnil, je 25 - 30 procent."Bolestivě málo pacientů se po 6 měsících v kómatu naučí znovu mluvit, chodit nebo se snad oblékat," podotýká Hartstein.
 

Veřejnost se v podstatě ani nedozvěděla, jak je to s údajným přesunem Schumachera do domácího prostředí.


"Snad by to mohla být i pravda. Pokud je Michael napojen na dýchací přístroje, je domácí péče možná. Takto žije tisíce pacientů po celém světě," tvrdí Hartstein.


Jenže jeho poslední slova jsou stejně krutá. "Mám docela strach, že už nikdy nebudeme mít žádné dobré zprávy o Michaelovi. Spíš bychom se měli obávat toho, že rodina nějakou tiskovou zprávu vydá..."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Německo pláče: Schumacher nereaguje na podněty, nepovedlo se ho probudit!

VIDEO z pádu Michaela Schumachera: Pomoc přišla za 3 minuty

ram TN.cz