Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.4. 2015 11:03
Mercedes je k mání

Tímhle autem jezdil Schumacher, nyní je na prodej! VÍME, kolik stojí

Mercedes Michaela Schumachera
Zdroj: isifa.com

Chcete auto, ve kterém jezdil Michael Schumacher? Není problém. Stačí mít přibližně 800 tisíc a čas na výlet do Maďarska. Mercedes Benz S600 L, který patřil sedminásobnému šampionovi F1, je totiž právě tam na prodej.

Nabízí ho jeden maďarský právník žijící ve vesničce Kimle nedaleko Mosonmagyaróvár. "Před pár lety jsem poznal švýcarský manželský pár, který se rozhodl prodat pro mě lákavý automobil," prozradil István Bardon (58), jak se dostal k vzácnému mercedesu.

Mercedes Michaela Schumachera 2
Zdroj: blikk.hu

"Dohodli jsme se rychle, ale až když jsem začal vyřizovat papíry kolem něj, dostal jsem se ke jménu prvního majitele, kterým nebyl nikdo jiný než Michael Schumacher," dodal právník, který si hned prověřil, zda jde skutečně o slavného pilota Formule 1. A je to tak. Michael Schumacher se zmíněného automobilu zbavil, když ho Ferrari vyzvalo, aby jezdil ve vozech italské výroby.


Mercedes Benz S600 L vyrobený v roce 1997 je luxusní limuzína určená pro pět osob, na které se dosud ujelo asi 50 tisíc kilometrů. A výbava je přímo nekonečná. Sedadla jsou vyhřívaná a umožňují masáže, samozřejmostí je ABS, ASR, ESP, ADS, APS, navigace, atd.

Mercedes Michaela Schumachera 3
Zdroj: blikk.hu

"Už se tu protočilo hodně zájemců. Samozřejmě se každý ptá, zda opravdu byl jedním z majitelů Michael Schumacher," doplnil ještě Bardon, který si je vědom, že tento fakt patřičně zvyšuje hodnotu jeho autíčka. Prodá ho prý tomu, kdo nabídne nejvíc.

TN.cz