Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 10. 2012
chce vyhrát počtvrté v řadě

Bude to jako horská dráha, těší se Vettel na Velkou cenu Indie

Sebastian Vettel
Zdroj: isifa.com
Témata:

Nový lídr šampionátu F1 Sebastian Vettel je cestě k třetímu titulu a hýří sebevědomím. Věří, že za týden v Indii vyhraje i čtvrtý závod po sobě. Na Buddhově okruhu v Dillí ostatně projel cílem jako první i loni.

Vettelovo vítězství v nedělní Velké ceně Koreje bylo třetí v řadě, předtím vyhrál i v Japonsku a v Singapuru, a nyní vede průběžné pořadí mistrovství světa o šest bodů před jiným dvojnásobným mistrem světa, Španělem Fernandem Alonsem z týmu Ferrari.

Sebastian Vettel
Zdroj: isifa.com

„Loni se mi ta trať moc líbila, a nejen proto, že jsem tam vyhrál,“ řekl pětadvacetiletý Vettel o premiérové Velké ceně Indie. „S průměrnou rychlostí 235 km/h je to druhý nejrychlejší závod po Monze,“ dodal pilot stáje Red Bull.

 

„Taky výškový profil tratě je zajímavý, osm procent klesání, deset procent stoupání, to je zábavné. Trochu jako horská dráha! Takové okruhy mám rád, pro jezdce je to docela výzva,“ těší se Vettel, který loni dominoval šampionátu s velkým přehledem, titul si zajistil už v Japonsku, čtyři závody před koncem, zatímco letos se do čela dostal teprve potřetí a po celých pěti měsících čekání.

 

ija TN.cz