Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2011

Bruno Senna uvedl v Praze film o svém strýci Ayrtonovi

Bruno Senna
Zdroj: Mediafax
Témata:

Brazilský pilot F1 Bruno Senna uvedl v úterý v Praze filmový dokument s názvem Senna, který mapuje život a tragickou smrt jeho strýce, trojnásobného mistra světa Ayrtona Senny. Je to film plný emocí, řekl Bruno Senna o snímku na tiskové konferenci.

Unikátní filmový dokument, který natočil britský režisér Asif Kapadia, uvedla jako exkluzivní projekci společnost Pirelli, která je od letošní sezony výhradním dodavatelem pneumatik do F1.

Bruno Senna
Zdroj: Mediafax

Dívat se na ten film přináší emoce, přitom je to dokument," řekl osmadvacetiletý synovec legendárního pilota, který přijel do České republiky, aby film osobně uvedl. "Musím složit poklonu tvůrcům. Z hodin a hodin záběrů se jim podařilo sestříhat 105 napínavých minut, které když skončí, divák by chtěl sledovat ještě dál. Je to zážitek pro lidi, kteří Ayrtona znali, ale i pro ty, které závodění nezajímá," uvedl Bruno Senna k prvnímu oficiálnímu dokumentu, který obsahuje dosud nepublikované záběry a zajímavé detaily o tragické smrti Ayrtona Senny v květnu 1994 na okruhu v Imole.

Bruno Senna v Praze - 3
Zdroj: Oficiální zdroj Na akci nechyběly krásné hostesky.

"Ayrton byl rodinný typ, rád doma odpočíval a rád se bavil s dětmi, se mnou, mou sestrou a našimi bratranci a sestřenicemi. Rád si užíval s rodinou, bylo to po něj odreagování od stresu, který měl při závodění. Já sám jsem s ním zažil hodně zábavy a dobrodružství. S ním nikdy nebyla nuda, pořád vymýšlel nějaké vtípky, třeba někomu opepřil jídlo," prozradil Bruno Senna.

Bruno Senna v Praze - 2
Zdroj: Oficiální zdroj

Dokument o svém strýci zhlédl v Praze teprve podruhé. "Asi vás to překvapí, ale dosud jsem ho viděl jen jednou, loni při premiéře v Brazílii," přiznal. "A dostalo mě to. Jsem z rodiny a znám spoustu příběhů z Ayrtonova života, které moc lidí nezná. Ale i tak jsem se z filmu dozvěděl něco nového, viděl jsem ho najednou z odlišné perspektivy a přineslo mi to další vzpomínky. Je úžasné, že lidé při tom filmu reagují, smějí se, zlobí, jsou na nich znát emoce. To je moc zajímavé. Pro mě byl Ayrton vzorem a inspirací, velmi ho obdivuji."

Bruno Senna v Praze - 1
Zdroj: Oficiální zdroj

Bruno Senna přiletěl do Prahy v úterý a nestihl z ní zatím nic poznat. "Ale ještě tu budu večer a zítra, tak snad stihnu koupit alespoň nějaký suvenýr. Vlastně jeden už jsem dostal, speciální nápoj ze švestek, slivovici. Doufám, že si na ni nevypěstuju závislost," smál se.

Mediafax