Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 9. 2010

Alonso po vítězné kvalifikaci: Budu silný i na mokré trati

Témata:

Vítěz kvalifikace na Velkou cenu Singapuru F1, pilot Ferrari Fernando Alonso tvrdí, že nemá obavy z deště při závodě.

Dvojnásobný mistr světa si v sobotu zajistil druhou pole position v řadě, když druhého jezdce stáje Red Bull Sebastiana Vettela předčil o méně než desetinu vteřiny.
 

Více o výsledcích kvalifikace čtěte ZDE.
 

Alosno, který je v letošním šampionátu pět závodů před koncem třetí, devatenáct bodů za lídrem Markem Webberem, připustil, že nedělní závod nebude jednoduchý, ale očekává, že Ferrari bude silné, ať už bude sucho, nebo déšť. "Bude to těžký závod, ale nejlepší pozici na startu máme my," řekl Španěl, který si zajistil dvacátou pole position v kariéře.
 

"Pokud bude zítra kdykoli přes den pršet, některé části tratě zůstanou mokré a bude to o přežití, s tím musíme počítat. Startovat z pole position je nejlepší výchozí pozice, nemusíme se příliš bát mokra ani sucha, budeme rychlí v obou případech," věří Alonso, který nicméně připouští, že pokud se pojede na mokré trati, první startovní pozice bude menší výhodou. "Víme, že na některých tratích je pole position hodně důležitá, tohle jedna z nich. Ale pokud bude pršet, zatáčky tři a pět budou mokré a ta výhoda bude menší," řekl Alonso.
 

"Mým hlavním cílem je být na pódiu. Lewis a Mark jsou v šampionátu přede mnou, takže bych rád skončil před nimi," zmínil Alonso lídra šampionátu Marka Webbera z Red Bullu a Lewise Hamiltona z McLarenu. "Pokud by se to nepodařilo, pak chci alespoň dojet co nejblíž za nimi, abych neztratil moc bodů," dodal.

tn.cz / Mediafax