Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2011

Alonso je přesvědčený, že Ferrari může soupeře dostihnout

Témata:

Španělský pilot Fernando Alonso je přesvědčený o tom, že jeho stáj Ferrari se ještě letos může dotáhnout na oba vedoucí týmy, zejména potom, co předvedl další solidní výkon v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Evropy.

Španěl, který v předchozích dvou závodech v Monaku a v Kanadě bojoval o vítězství, odstartuje do Velké ceny Evropy, která se koná na jeho domácí půdě ve Valencii, ze čtvrtého místa. Dvojnásobný mistr světa prohlásil, že s umístěním není nespokojený, jelikož si je dobře vědom síly Red Bullu a McLarenu.
 

Pokrok, který udělal jeho tým, ho povzbudil, a proto doufá, že bude schopen se k rivalům ještě víc přiblížit. "Neřekl bych, že tahle kvalifikace byla zklamání. Pár lidí zvenku sice možná čekalo víc, my v týmu ale máme jasno o tom, jaká je situace," řekl devětadvacetiletý Alonso.
 

"Naším cílem bylo bojovat s McLarenem, a právě to jsme dělali. Možná jsme doufali, že budeme před oběma, ale alespoň se nám podařilo umístit se mezi nimi," připomněl, že oba vozy Ferrari, jak jeho, tak i jeho brazilského kolegy Felipeho Massy, skončily před pilotem britské stáje Jensonem Buttonem, i když za Lewisem Hamiltonem.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Počítám, že zítra uvidíme odlišné strategie, pokud jde o zastávky v boxech. Naším cílem je dojet na pódiu, myslím, že máme šanci," věří Alonso. "Práce na vývoji vozu pokračují velmi uspokojivě, ale v aerodynamice máme ještě hodně co dělat," upozornil.

Alonso nebyl překvapený, když viděl, že z pole position odstartuje znovu, už posedmé v této sezoně, mistr světa Sebastian Vettel, přestože mnozí očekávali, že po změně pravidel se dominance týmu Red Bull ztratí. "Ani na chvíli jsem si nemyslel, že takhle změna nějak naruší chod událostí. Red Bull byl a pořád je favoritem," potvrdil pilot Ferrari, který loni až do posledního závodu bojoval o titul mistra světa.

Mediafax