Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2014 15:39
video nezodpovědní diváci

SMRT NA RALLYE: Dvě auta vlétla do diváků! Tři mrtví a devět zraněných

Zdroj: Enex

Další tragédií skončily závody rallye. Dvě auta vletěla do nezodpovědných diváků u trati. Ti nerespektovali bezpečnostní opatření a stáli tam, kde neměli co dělat. Bilance je hrozivá. Tři mrtví a devět zraněných.

Sobotní automobilové závody ve Skotsku skončily smrtí tří lidí a devíti zraněnými poté, co dva závodní vozy narazily do diváků ve dvou navzájem nesouvisejících nehodách během jediného akce. Uvedla to agentura AP s odvoláním na skotskou policii. Letošní Rallye Jim Clark organizátoři v důsledku tragédie zrušili. Příčiny obou nehod vyšetřuje policie.

 

14

GALERIE: Auta na skotské rallye vletěla do diváků

Zdroj: APTN

Nehoda na britské rallye - 1

Hodnocení:


 

K nejvážnější havárii došlo kolem čtvrté odpoledne nedaleko Kelso. Závodní vozidlo vybočilo z cesty a narazilo do diváků. Tři lidé srážku nepřežili a další čtyři se nacházejí v edinburghské nemocnici v kritickém zdravotním stavu.
 

O dvě hodiny později další auto srazilo pět diváků, z nichž jeden je hospitalizován ve vážné stavu. Zranění ostatních jsou lehčího rázu.

 

Fotograf Craig McAllister uvedl pro skotský deník The Scotsman, že diváci nerespektovali bezpečnostní opatření a stáli příliš blízko jízdní dráhy. "Lidé si stěžovali, že nejsou dostatečně blízko aut. Jak blízko potřebují být? Viděl jsem malé děti, sedící jen pár centimetrů od cesty a diváka, co si posunul bariéry, aby se dostal blíž," uvedl McAllister.

 

Rallye Jim Clark se jezdí na veřejných cestách, které jsou v době závodů uzavřeny.

 

NEPŘEHLÉDNETE:

HROZIVÉ VIDEO: Zpěvák Daniel Landa alias Žito 44 nezvládl řízení! Na rallye vyletěl ze silnice

Těžká bouračka Filipa Renče: Z kola ho sestřelila dodávka!

tvnoviny.sk/jpz TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.6. | 14:11 Jan Dojáček
19
Nevím proč to nepořádat. To by se pak nesmělo pořádat nic. A hlavní je že lidé ...
1.6. | 13:12 trebor-s
-28
Nedají si pokoj a pořád budou tyto likvidační závody organizovat. Dalekosáhlá ...
1.6. | 18:04 dastyjam
3
Náhlasit nevhodný komentář
ja myslim že to neni o zavodeni,lidi lezou tam kde nemaji,,ja kdyz čtu ty keci je mi z takovich lidi na bliti,diky takovim blbcum to ma skoncit? proč že neumi lidi čist nebo na to kašlou?
1.6. | 17:20 Simona Janů
3
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi mají pocit, že nemusí respektovat pravidla, nemusí vůbec nic. Průvodní jev dnešní doby, anarchie v chování každého jedince, staví se na roven Boha a takhle to vypadá.Cítí s maminkami zemřelých i s jejich rodinama, ale kdyby to šlo vrátit tak bych jim s chutí vrazila pár facek.Není možné si ...
1.6. | 17:06 Jan Štoural
13
Náhlasit nevhodný komentář
Stáli v zakázané zóně takže není o čem diskutovat!
1.6. | 16:56 Pavel Hejtmanek
8
Náhlasit nevhodný komentář
Jak tu říkal pcbuh, závody jsou pro mnoho lidí zážitek a je to vše na ukázněnosti těchto diváků, pořadatele vždy označí takové nebezpečné ůseky a zakáži tam vstup ale jestli je ...
1.6. | 16:49 Adam Bertoldi
-16
Náhlasit nevhodný komentář
no hrůza já bych dal úplný přísný zákaz pořádání rallye závodů protože to každý člověk umírá.
1.6. | 16:49 Roman Kovařík
5
Náhlasit nevhodný komentář
trebor-s, a co zakázat auta jako taková, vždyť v nich zemře nebo se zmrzačí tolik lidí na světě, a za to můžou samozřejmě auta!!!! Zní to šíleně, ale takový fanatik jako Vy by toho byl schopen, ne auta, ale lidi za to můžou, zda v jejich rukou je auto smrtící a nebo a nebo naopak život zachraňující ...
1.6. | 16:31 tonny44
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak za prvé: auta nemají křídla, tak nemohou létat, a za druhé: Lidí je jak srraček, tak je to asi přirozený výběr...Rozumný divák si nestoupne do zatáčky aby byl na ráně, když auto nevyletí, ale vyjede ze silnice. Auto prostě nelítá...NEMÁ KŘÍDLA!!! To je jako by dvoukilový kapr chodil nakupovat ...
1.6. | 14:37 murphy666
8
Náhlasit nevhodný komentář
Všechno je to v lidech.Kdyby se dodržovali bezpečnostní podmínky tak jak se mají dodržovat a kdyby lidi nebyli hlupáci,tak se tyhle neštěstí nestanou.Někteří lidé si ale o sobě myslí že jsou nesmrtelní a že jim se nic stát nemůže...to je ale velký omyl.....
1.6. | 14:11 Jan Dojáček
19
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím proč to nepořádat. To by se pak nesmělo pořádat nic. A hlavní je že lidé prostě nečtou a nekoukají tak stojí tam kde nemají no, pak to dopadne jak to dopadlo.
1.6. | 13:12 trebor-s
-28
Náhlasit nevhodný komentář
Nedají si pokoj a pořád budou tyto likvidační závody organizovat. Dalekosáhlá lidská blbost, z které se snad nikdy nepoučí. Kolikrát už to tady bylo.