Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 8. 2012
karambol v boxech

Ralf Schumacher srazil v DTM čtyři mechaniky a zastavil trénink

Ralf Schumacher DTM Mercedes
Zdroj: isifa.com
Témata:

Zatímco Michael Schumacher se chystá na svou třístou Grand Prix F1, jeho mladší bratr Ralf se v německém seriálu DTM postaral o rozruch. Při výjezdu z boxů zranil čtyři mechaniky a způsobil přerušení tréninku.

Devětatřicetiletý pilot Mercedesu Ralf Schumacher s sebou v tréninku na závod v nizozemském Zandvoortu strhl zařízení na utahování kol.
 

Srazil přitom čtyři mechaniky na zem tak nešťastně, že museli být převezeni do nemocnice. Tři z nich mohli hned zase domů, čtvrtý musel zůstat na další vyšetření. Podle Mercedesu však nemá žádná život ohrožující zranění.
 

Stáj také hned přispěchala na obranu „Schumiho II“ a v prohlášení uvedla, že „Ralf Schumacher neměl žádnou možnost ze svého sedadla na incident vidět a maléru zabránit, takže na něm nenese žádnou vinu.“ Příčinou nehody prý bylo, že hadice visela na nesprávném místě, a proto ji zadní část vozu zachytila.
 

Ralf Schumacher strávil v F1 jedenáct sezon, během nichž vyhrál šest závodů a dosáhl 27 umístění na pódiu. Od roku 2008 jezdí za Mercedes v německém šampionátu cestovních vozů DTM.
 

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher se před dvěma lety do F1 vrátil a příští víkend v belgickém Spa-Francorchamps pojede svůj 300. závod v prestižním seriálu.
 

ija TN.cz