Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 10. 2011

Loeb vede po prvním dnu Katalánskou rally

Témata:

Francouz Sebastian Loeb s vozem Citroen DS3 WRC vede po pátečních šesti rychlostních zkouškách Katalánskou rally, třicet vteřin ztrácí Fin Latvala s fordem, třetí je další Fin Mikko Hirvonen.

Loebův krajan a týmový kolega Sebastian Ogier drží čtvrté místo.
 

Loeb obhajuje titul mistra světa a dva závody před koncem letošního šampionátu má stejnou výchozí pozici jako Fin Mikko Hirvonen. Do prašných tratí v Katalánsku ale francouzský fenomén nastoupil suverénním výkonem a po necelých osmdesáti kilometrech měřených úseků si vypracoval náskok téměř čtyřiceti sekund na svého hlavního konkurenta.
 

Ve druhé části dne se dařilo Finovi Jari-Matti Latvalovi, který na čtvrtém a pátém testu předstihl Loeba. Jenže v poslední zkoušce za tmy opět vévodil francouzský mistr světa. Ten využil defektu Latvaly a dostal se znovu do vedení a nabral náskok půl minuty.
 

Mimo hru už je další Fin Kimi Raikkönen, který odstoupil ve třetí erzetě.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Kalatánská rally, pořadí po 1. etapě (6 rychlostních zkoušek):
1. Loeb - Elena (Fr./Citroen DS3 WRC) 1:4406,3, 2. Latvala - Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +30,6, 3. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS WRC) +54,2, 4. Ogier - Ingrassia (Fr./Citroen DS3 WRC) +1:45,3, 5. Sordó - Del Barrio (Šp./Mini Cooper WRC) +2:02,7, 6. Meeke - Nagle (Brit., Ir./Mini Cooper WRC) +3:03,1.

Mediafax