Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 7. 2011

Finskou rally OVLÁDL Francouz Loeb, Prokop byl dvanáctý

Témata:

Francouzský pilot Sebastien Loeb vyhrál podruhé v kariéře Finskou rally.

V osmém podniku letošního seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích dominoval Sebastien Loeb
před Finem Jarim-Mattim Latvalou a svým krajanem Sebastienem Ogierem. Čech Martin Prokop obsadil 12. příčku.
 

Úřadující mistr světa Loeb strávil celý závěr týdne bojem se svým kolegou z Citroenu Ogierem a jezdcem Fordu Latvalou, ale v sobotu ráno si vybudoval rozhodující náskok. Ačkoliv se všichni tři jezdci snažili nestartovat do závěrečné třetí etapy z první místa, nakonec si "Černého Petra" vytáhl Loeb.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zdálo se ale, že mu nevýhodná pozice nikterak nevadila, a hned na začátku dne si vybudoval desetivteřinový náskok, který v dalších fázích etapy s přehledem udržoval. Loeb se díky tomu stal vůbec prvním jezdcem mimo skandinávské země, jemuž se soutěž povedlo opanovat dvakrát v kariéře. "Byl to nesmírně náročný závod, tři dny jsme soupeřům čistili trať a nakonec byli nejrychlejší. Bojovali jsme až do konce a možná to bylo naše nejvydřenější vítězství," uvedl v cíli Francouz.
 

Ogier prohrál souboj o druhou příčku kvůli píchnuté pneumatice. Čtvrtý skončil nejrychlejší muž víkendu Mikko Hirvonen z Finska, kterého ale chyba v první etapě, v jejímž důsledku narazil se svým Fordem do stromu, připravila o lepší umístění. Pátý byl Nor Petter Solberg.
 

Český jezdec s Fordem Fiesta S2000 Martin Prokop si oproti páteční druhé etapě o jedno místo polepšil a skončil celkově dvanáctý se ztrátou téměř osmi minut na Loeba.
 

Finská rally, konečné pořadí: 1. Loeb - Elena (Fr./Citroën DS3) 2:39:37,0, 2. Latvala - Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) +8,1, 3. Ogier - Ingrassia (Fr./Citroën DS3) +12,8, 4. Hirvonen - Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) +1:09,1, 5. P. Solberg - Patterson (Nor., Brit./Citroën DS3) +1:16,2, 6. Ostberg - Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) +1:27,8, ...12. PROKOP - TOMÁNEK (ČR/Ford Fiesta S2000) +7:51,4.

tn.cz / Mediafax