Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 4. 2010

Enge začal MS vozů GT1 jedenáctým místem v Abú Zabí

Vůz Aston Martin
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Český automobilový jezdec Tomáš Enge obsadil se svým britským kolegou Darrenem Turnerem 11. místo v úvodním závodu světového šampionátu vozů GT1, který se jel ve Spojených arabských emirátech.

Enge tak neodletí z Abú Zabí příliš spokojený, neboť se ukázalo, že vůz Aston Martin DBR9 týmu Young Driver AMR není v současnosti schopen bojovat o přední umístění.
 

"Závod nám vyšel celkem dobře, skvěle se nám povedla zastávka v boxech, ale naše auto zatím není dostatečně rychlé a na lepší než jedenácté místo to prostě nestačilo," uvedl Enge na svých oficiálních internetových stránkách.
 

Během víkendu se prý ukázalo, že aston rychlostně nestačil na maserati, fordy ani corvetty. "V závodě jsme ztráceli dvě až tři sekundy na nejrychlejšího. Před námi je proto ještě hodně práce, navíc chceme požádat organizátory o provedení nějakých změn tak, aby naše auto bylo konkurenceschopnější," přiznal liberecký pilot.
 

Z vítězství se radovala posádka Romain Grosjean a Thomas Mutsch s vozem Ford GT Matech, za kterou Enge s Turnerem zaostali o 1:26 minuty. Druhý podnik seriálu, který zavítá v květnu i do Brna, se uskuteční za dva týdny na okruhu Silverstone ve Velké Británii.

TN.cz