Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2010

Enge se téměř po roce vrátí ve Vyškově do sprintrallye

Témata:

Český pilot Tomáš Enge společně s Michalem Ernstem se představí v domácím Admiral rallye.

Po téměř roční přestávce se vrátí do sprintrallye Tomáš Enge. Společně s Michalem Ernstem se v sobotu představí v Admiral rallye ve Vyškově, která bude sedmým pokračováním devítidílného seriálu mistrovství republiky. Hlavním favoritem je vedoucí jezdec průběžné klasifikace Roman Kresta, jenž se spolujezdcem Tomášem Kašpárkem pojede s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX.
 

Naposledy Enge startoval ve sprintrallye na počátku prosince v Praze. Do domácího šampionátu ve sprintrallye zasáhl naposledy loni v říjnu ve Vsetíně, kde jej vyřadila havárie. "Na vůz jsem si po přestávce zvykl rychle. Byl jsem překvapený ze zvýšení výkonu vozu," uvedl Enge před startem ve Vyškově, kde pojede s produkčním mitsubishi. Tentokrát si klade za cíl pouze soutěž dokončit.
 

Vedle Kresty se na startu představí i Roman Odložilík a Jaroslav Orsák, kteří jsou stále ve hře o mistrovský titul. Odložilík ztrácí na Krestu v průběžném pořadí pouze deset bodů, třetí Orsák má manko 21 bodů.
 

Zúčastní se i slovenské elitní posádky
 

Ve startovním poli jsou také elitní slovenské posádky. Vedle Jaroslava Melichárka a Igora Drotára svůj start potvrdil i Jozef Béreš junior, nad jehož účastí dlouho visel otazník po havárii a zranění na Barum rallye. Do okruhu favoritů se řadí také Polák Grzegorz Grzyb a další čeští jezdci Josef Peták, Jan Černý a Jan Štěpánek.
 

Na 125 posádek ze čtyř zemí čeká v Admiral rallye Vyškov devět rychlostních zkoušek, rozdělených do tří sekcí. Trať o celkové délce 248 kilometrů obsahuje 92 kilometrů rychlostních zkoušek. Soutěž odstartuje v sobotu v 9:00 v Komořanech, kam také v 17:00 dojede do cíle první posádka.

tn.cz / ČTK