Aktualizováno 14.6. 2009 15:45

Enge s Charouzem nedosáhli v Le Mans na stupně vítězů

Česko- německá posádka Tomáš Enge, Jan Charouz a Stefan Mücke s vozem Aston Martin skončila ve slavném závodu čtvrtá.

Posádka Tomáš Enge, Jan Charouz a Stefan Mücke obsadila ve slavném automobilovém závodu 24 hodin Le Mans s prototypem Aston Martin LMP1 čtvrté místo v absolutním pořadí. Závod skončil dvojnásobným triumfem továrního týmu Peugeot, který přerušil pětiletou nadvládu Audi. Francouzská automobilka vyhrála prestižní podnik poprvé po 16 letech.

Francouzský pilot Marc Gene dovezl tým Peugeot Sport Total k vítězství, když společně s ním trumfovali ve voze Peugeot 908 HDi také Australan David Brabham a Rakušan Alex Wurz.

Peugeot naposledy triumfoval na okruhu v de la Sarthe v roce 1993, kdy vůz pilotovali Francouzi Christophe Bouchut, Eric Hélary a Australan Geoff Brabham. Letos dovedl vítězně do cíle značku další z rodu Brabhamů David, který je mladším bratrem Geoffa. Jejich otec Jack byl závodníkem ve formuli 1 v šedesátých letech.

I druhá příčka patřila Peugeotu

Sílu peugeotů v letošním ročníku potvrdilo i druhé místo čistě francouzské posádky Sebastien Bourdais, Franck Montagny a Stéphane Sarrazin. Po šesti letech nadvlády tentokrát nevyhrála značka Audi. Loňští vítězové Tom Kristensen, Al McNish a Rinaldo Capello dovezli speciál Audi R15 TDI do cíle na třetím místě.

Výborné čtvrté místo obsadila česko-německá posádka stáje Aston Martin Racing Jan Charouz, Tomáš Enge a Stefan Mücke. Druhý vůz Astonu pilotovaný trojicí Anthony Davidson, Darren Turner a Jos Verstappen skončila na 13. místě.